sadsad x
asdasd
Sıralama seçin

 

Düz Çarşaf

Çarşaf Modelleri

Düz çarşaf modelleri ihtiyaçlarınıza uygun farklı renk ve boyutlarda üretilmektedir. Düz modellerde tek kişilik düz çarşaf 160x240 cm, tek kişilik düz XL çarşaf 200x240 cm, çift kişilik düz çarşaf 240x260 cm, king size düz çarşaf ise 260x280 cm ebatlarındadır. Bella Maison çarşaf modelleri %100 pamuklu kumaştan imal edilmektedir ve %100 Türk malıdır.

Düz çarşaf modelleri, lastikli çarşaflardan farklılık göstermektedir. Düz çarşaf modellerini şilte üzerine geçirirken kenarlarından katlayarak sabitleyebilirsiniz. Bu sebeple düz çarşaf seçerken yatak özelliklerine uygun boyutlarda olmasına dikkat edilmelidir.

Lastikli Çarşaf Modelleri

Lastikli çarşaflar, kullanım özelliklerinden dolayı sık kullanılan çarşaf çeşitlerinin başında gelir. Tek kişilik lastikli çarşaf ile çift kişilik lastikli çarşaf modelleri arasında, farklı yastık kılıfları, nevresim ve yatak örtüleri ile beraber kullanılabildiği için genellikle düz renkler tercih edilmektedir. Lastikli çarşaf modelleri, günün önemli bir bölümünü geçirdiğimiz yatakların daha düzenli ve temiz kalmasını mümkün kılar.

Düz Çarşaflar Nasıl Seçilir?

Düz çarşaflar, nevresim takımı kumaş desenlerine uygun düşecek biçimde takım şeklinde seçilebilir. Daha farklı zevkleri, desensiz düz çarşaflar seçerek de yakalayabilirsiniz. Örneğin, mavi rengin ve desenlerin hâkim olduğu bir nevresim takımını beyaz renkli düz çarşaf modeli ya da mavi renkli düz çarşaf modeli ile eşleştirebilirsiniz. Çarşaflarınızı sık değiştiriyorsanız, farklı renklerde modelleri koleksiyonunuza katabilir, yatağınızda yeni kombinasyonlar deneyebilirsiniz.

Düz Çarşaf Kumaşları

Pamuklu kumaşlarda farklı dokuma teknikleri uygulanabilmektedir. Takım olduğu nevresim modelleriyle benzer olarak düz çarşaflar da pamuk saten, ranforce ve percale dokuma teknikleriyle üretilmektedir. Pamuk saten kumaşlar yumuşak tuşeli dokusu sayesinde teninizde okşayıcı bir his bırakır. Ranforce kumaşlar doğal ve çevre dostu özellikleriyle üretimde sık tercih edilen dokumalardır. Percale kumaşlar da diğerleri gibi sağlam, uzun ömürlü bir yapıya sahiptir.

Çarşaf Nasıl Ütülenir?

Çarşaflarınızı uçlarından birleştirip ikiye ya da üçe katladıktan sonra ütü masasına veya düz bir zemine sererek ütüleyebilirsiniz. Kat yerlerinde çizgi oluşmaması için ütüyü çarşafın kenarlarına değdirmemeye dikkat etmelisiniz. Çarşafların tam kurumadan, hafif nemli şekilde ütülenmesi kırışıklıkların daha kolay şekilde açılmasını sağlar. Bu yöntem ayrıca kuruma süresinin kısaltılmasına da yardımcı olur.

Renkli Çarşaflar ve Beyaz Çarşaflar Nasıl Yıkanır?

Çarşaflarınızı uygun şartlarda yıkarsanız, uzun süre yıpranmadan kullanabilirsiniz. Yıkamada yüksek sıcaklıkta su kullanmak, kumaşların çekme ihtimalini arttırmakla birlikte ürünün çabuk yıpranmasına da sebep olabilir. Çarşaflarınızı yıkamak için ideal olan derece 40’tır. Dikkat edilmesi gereken bir başka nokta da renkli ve beyaz çarşafların ayrı ayrı yıkanması gerektiğidir.

Çarşaf Fiyatları

Kullanılan kumaşın çeşidi ve kalitesi, çarşaf fiyatları arasındaki değişikliğin birinci etkenidir. Benzer ürünler arasında karşılaştırma yaparken bu nokta dikkate alınmalıdır. Bununla birlikte, Bella Maison ürünleri takımlardan bağımsız olarak tek tek sunulduğu için kullanıcılara ekonomik esneklik sağlamaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.