" />
sadsad x
asdasd

Decor

Sort
Total of 746 products are displayed.

Ev Dekorasyonu

Ev Dekorasyonu

Yaşadığımız evleri rahatımıza, beğenilerimize, kullanım amaçlarımıza ve mekânın özelliklerine göre düzenlemek isteriz. Bu amaçla yaptığımız yaratıcı düzenlemelerde kullanılan tüm obje, aksesuar ve mobilya çeşitleri ev dekorasyonu kategorisini oluşturuyor. Gerek moda akımları gerekse müşterilerin farklı tercihleri doğrultusunda hemen her yıl daha çok çeşitlenen ev dekorasyonu ürünleri, Bella Maison ürün gamının da dikkat çeken bölümlerinden biri aynı zamanda.

Günümüzde evler, birer barınma ve dinlenme mekânı olmanın ötesinde anlama sahip. Modern hayatın hızı ve yoğunluğunun açığa çıkardığı birçok ihtiyacı evlerimizde gideriyoruz artık. Bu da bizleri yaşam alanımızı daha fazla keyif alacağımız, bize aynı zamanda huzur ve eğlence de sağlayan evler tasarlamaya itiyor.

Bella Maison olarak ev dekorasyonuna verdiğimiz önemi ürün gamımızın tamamına yansıtıyoruz. Mix & Match (karıştır ve eşleştir) seçeneğini öne çıkararak oluşturduğumuz ve sürekli yenilenen yaz & kış koleksiyonlarımızın her bir parçası daha güzel evler oluşturmanız için duyduğunuz ihtiyaçlara göre tasarlanıyor. Gerek klasik gerekse modern tarzdaki dekorasyon fikirlerini hayata geçirmenize olanak sağlayan dekoratif ürünlerle hayalinizdeki evlere kavuşmak artık daha kolay.

Ev Dekorasyon Ürünleri

Ev dekorasyon ürünleri kategorisinde oldukça zengin bir çeşitlilik göze çarpıyor. kum saatimumdekoratif sepetvazo, çerçeve, şamdan, mumluk, yapay çiçek, çerçeve, kilim, koltuk, şalı, dekoratif yastık, dekoratif kutu, duvar kâğıtları, duvar saatleri gibi onlarca farklı türde sayısız ürünün yer aldığı bu kategori, yaşam alanlarında kullanmak için ihtiyacınız olan her şeyi barındırıyor.

Her ne kadar “dekoratif” sözcüğü sıkça öne çıksa da ev dekorasyonu ürünlerini yalnızca göz zevkine hitap eden eşyalar olarak düşünmemek gerekiyor. Bu kategoride yer alan birçok ürün gündelik hayat düzenimizi oluşturan pratik çözümler sunmasıyla da öne çıkıyor. Evin yapısal kusurlarını gizlemek, zamanı yönetmek, saklama ve düzenleme çözümleri üretmek bunlardan bazıları.

Ev Dekorasyon Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evinizi dekore ederken karar vermenizi kolaylaştırmak için ihtiyaç ve beğenilerinizi ana hatlarıyla belirlemelisiniz. Evin tümünü kapsayan özellikler kadar düzenleyeceğiniz odaları da tek tek değerlendirmek gerekiyor. Hangi odada daha fazla vakit geçiyorsunuz, hangi oda çiçek yetiştirmeye daha müsait, yatak odasında zenginlik mi sadelik mi sizi daha mutlu eder, mutfağınızın genişliği hangi eşyalar için daha uygun gibi sorulara vereceğiniz cevaplar ürün seçiminde sizi yönlendiren ana unsurlar olacaktır.

Bir diğer önemli nokta da estetik elbette. Bir ev dekorasyonu ürünü tek başına ne kadar güzel görünürse görünsün bulunduğu ortamın tamamında göze hoş gelmeyebilir. Bundan dolayı, ihtiyaçlarınızı belirlerken mevcut eşyalarınızla sağlayacağı uyumu da hesaba katmalısınız. Aynı zamanda, dekoratif objelerin bulunduğu ortamda göz yoran bir kalabalığa yol açmaması da önemli bir detay. Birbirine benzer çok sayıda ev dekorasyon ürününün yaratacağı kalabalık estetik olmayacağı gibi gündelik yaşamınızı aksatacak engellere de dönüşebilir.

Tüm bunlarla birlikte, sağlık ve dayanıklılık gibi etkenleri de alışveriş öncesi kendinize hatırlatmalısınız. Günümüzde kötü ve sağlıksız malzeme kullanımının en yaygın olduğu sektörlerin başında ev dekorasyonu geliyor ne yazık ki. Bu sebeple, aldığınız ürünün sağlamlığı ile üretimde insan sağlığına olumsuz etki yapacak malzemelerin kullanılmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz.

Salon Dekorasyonu

Eski zamanların pek de işlevsel olmayan, hatta misafir gelmediği müddetçe neredeyse hiç girilmeyen salonları geride kaldı. Günümüzde salonlar da tıpkı oturma odaları gibi sürekli yaşam alanlarından biri olarak hizmet görüyor. Fakat yıllar içinde değişen bu özelliğine rağmen dekorasyonda en çok özenilen oda olma özelliğini kaybetmiş sayılmaz.

Farklı salon dekorasyonu fikirleri, evimizin bu bölümünü hem kendimiz hem de misafirlerimiz için daha konforlu, daha şık hale getirmeye yardımcı olabilir. Ancak dekorasyon fikirleri dendiğinde her zaman büyük ve iddialı değişiklikler düşünmek de doğru olmaz. Çünkü kimi zaman küçük bir detay, doğru bir dokunuş bile büyük farklılık yaratabilir. İşte bu sebepten dolayı şık bir salon oluşturmak için dekorasyon trendlerini takip etmek, ilham verebilecek örnekleri incelemek, yeniliklere açık olmak gerekiyor.

Salonunuzda yer alan koltuk takımları, mobilyalar ya da halılar ne kadar şık olursa olsun bazı tamamlayıcı detaylara ihtiyaç duyarlar. Örneğin son yıllarda pastel tonda renklere sahip koltuklar daha fazla tercih ediliyor. Bunun meydana getirdiği sadelik dinlendirici olsa da salonda bir hareketlilik yaratmak için çeşitli aksesuarlar kullanmak gerekiyor.

Hayal dünyanız ne kadar renkliyse salon dekorasyonu için ürün seçerken tercih edeceğiniz ürünler de o kadar renkli olabilir. Koltuk takımlarınıza hareket katmak için birbirinden renkli ve canlı dekoratif yastıklarla kırlent modellerini tercih edebilirsiniz. Bella Maison’da zevkinize uygun olarak tasarlanmış kırlent bulmak ve hayal ettiğiniz görüntüyü elde etmek çok kolay.

Eğer klasik tarzda bir salondan hoşlanıyorsanız; vazo, mumluk, şamdan, kum saati gibi objeler hayalinizdeki tasarımı oluşturmak için ihtiyaç duyacağınız ürünlerin başında geliyor. Aynı zamanda işlevsel olarak da günlük hayatınızda yer edebilen bu tür aksesuarlar, trendler ne kadar değişirse değişsin klasik çizgilerinden dolayı uzun süre evlerimizin vazgeçilmezlerinden olmayı sürdürüyorlar.

Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odası dekorasyonu,  genel olarak evin diğer kısımlarından daha farklı ele alınır. Sağlık, rahatlık ve işlevselliğin öncelikli olması, yatak odalarında sıra dışı düzenlemeler yapma ihtiyacı doğmamasının nedenleri olarak öne çıkıyor. Ancak bu, günümüzün yaklaşık üçte birini geçirdiğimiz mekânı sıradanlıktan kurtarmayacağımız anlamına gelmiyor.

Yatak odasını dekore ederken burada nasıl zaman geçireceğinizi dikkate almalısınız. Örneğin spor yapmak için bir alan ayıracaksanız; sarı, turuncu, kırmızı gibi enerji veren renkleri tercih edebilirsiniz. Eğer daha çok dinlenmek, zihninizi boşaltmak ve meditasyon yapmak için kullanacağınız bir alanınız olacaksa, rahatlatıcı özelliğiyle ön plana çıkan mavi tonları ve beyaz ağırlıkta olmalı.

Yatak odası dekorasyonunda tablo önerileri de sıkça karşımıza çıkıyor. Boş duvarlarınızla neler yapabileceğiniz, duvarın rengine ve yaratmak istediğiniz atmosfere göre çeşitlilik gösterebilir. Özellikle post-modern tarzda tablolar yatak odanızda bütüncül bir ortam yaratmanıza olanak sağlayabilir.

Son yılların yükselen eğilimlerinden minimalizm de yatak odanızı dizayn ederken göz önünde bulundurabileceğiniz denemeye değer seçeneklerden biri. Beyaza uygun renkleri birbiriyle eşleştirip yatak odanızda şık bir görüntü yakalayabilirsiniz. Sade bir görünüm için renklerin seçimi kadar önemli bir diğer detay aydınlatma şüphesiz. Sabahları yatağınızdan kalktığınızda odanızın güneş ışığıyla dolu olması çok daha dinamik ve enerjik uyanmanızı sağlar.

Rahatlatıcı kokuları ve yaydıkları sakin ışıkla bedenin gevşemesine yardımcı olan mumlar da, ne tür bir dekorasyon tercih ederseniz edin yatak odalarının vazgeçilmez aksesuarlarından biri olarak öne çıkıyor. Üstelik yalnızca işleviyle değil, birbirinden güzel renk ve şekilleriyle estetik olarak da bulundukları mekân güzellik ve hareket katıyorlar.

Tüm bunlarla birlikte, bir yatak odasına karakterini ve tarzını veren en önemli detayın nevresim takımı, çarşaf, yatak örtüsü, yastık kılıfı, battaniye ve pike olduğunu unutmamak gerekiyor. Çünkü bu ürünler yalnızca uyku ihtiyaçlarımızı karşılamakla, yastık ve yatakları korumakla kalmıyor; yatak odalarında oluşturmak istediğimiz dekoratif düzenin de temelini oluşturuyor.

Mutfak Dekorasyonu

Mutfaklar, evlerimizin belki de en zor dekore edilen bölümünü oluşturuyor. Çünkü mutfak dekorasyonu fikirleri ararken karşımıza çıkan örneklerin çoğu, gerçekte sahip olduğumuz mutfaklarda uygulaması zor detaylar içeriyor. Mutfakta çok fazla sayıda küçük eşya ve elektrikli alet bulunması, bunların her gün sürekli olarak kullanılması ve bu kullanımın yarattığı dağınıklık, dekorasyon öncesi dikkate almamız gereken detayların çoğalmasına neden oluyor.

Ev dekorasyon fikirleri üretirken mutfağın bir özelliğinin mutlaka dikkate alınması gerekiyor: Yemeğe davet edilen misafirleri ağırlayacak bir ortam oluşturulabilir mi? Eğer mutfağınız böyle bir imkân sağlamıyorsa, salonunuzu tasarlarken bir de yemek masası eklemek zorunda kalabilirsiniz. Yine de günümüzde bunun için çözümler yok değil. Portatif özelliklerin estetiği bozmayacak şekilde uygulandığı yemek masası çözümleri sayesinde salonunuzun büyük kısmını masa ve sandalyelere ayırma mecburiyetinden kurtulabilirsiniz.

Mutfak dekorasyonu amacıyla satın aldığınız bir ürün fonksiyonel değilse muhtemelen kullanışlı da değildir. Tam da bu yüzden mutfakta kullanılan hemen her ürün estetik bir obje formunda tasarlanıyor. Saklama kaplarından buzdolabı poşetlerine ve poşet tutucularına, kupa askılıklarından tabak altlıklarına, çay tepsilerinden sarımsak ezeceklerine kadar hemen her mutfak ürünü şık görünümleriyle bir süs eşyası vazifesi de görüyor.

Evin birçok köşesinde olduğu gibi küçük mutfaklarda da doğru seçimler yaparak, önceliklerinizin ne olduğunu iyi belirleyerek mutfağınızı yenileyebilir, ufak numaralarla mutfağınızda geniş ve ferah ortamlar oluşturabilirsiniz. Bu gibi durumlarda dikkat edilmesi gereken birinci nokta renk seçimini dikkatli yapmak. Açık renkler her zaman mekâna daha geniş bir görüntü katar. Depolama alanlarını doğru düzenlemek ve aydınlatmayı doğru ayarlamak da bir başka önemli nokta. Bununla birlikte, mutfak eşyalarını fonksiyonel ve küçük ebatlı tercih etmek, eşyaların kullanım önceliklerini belirleyerek az kullanılanları gözler önüne koymamak da önemli.

Eğer evinizde salon içinde açık mutfak gibi bir düzenleme varsa, dekorasyon konusunda daha yaratıcı fikirlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Salon dekorasyonunu kısmen zorlaştıran bu gibi durumlarda, mutfak bölümü ile salon bölümünün birbiriyle uyumlu olmasına dikkat etmek gerekiyor. Son yıllarda inşa edilen konutların birçoğunda açık mutfak stilinin tercih edildiği görülüyor. Bu tarz bir eve sahipseniz, duvarların ayırmadığı bölümleri kontrast oluşturarak belirginleştirebilirsiniz. Mesela salonda beyaz ağırlıklı bir tasarım düşünüyorsanız, mutfakta da beyaz kullanmak doğru olmayacaktır. Bunun yerine açık mavi ve mint gibi seçenekler düşünülebilir. Eğer salonda koyu renk bir tasarım hâkimse mutfağı beyaz ağırlıklı dekore etmeniz daha şık bir görünüm sağlar.

Ofis Dekorasyonu

Her ne kadar evleri ön plana çıkarıyor olsak da Bella Maison ürün gamında yer alan dekoratif ürünlerin birçoğunu ofislerinizde de kullanabilirsiniz. Günümüzde ofisler tasarlanırken eski zamanlardaki gibi mesafe duygusu oluşturan, resmiyet duygusu uyandıran ve genellikle yorucu bir atmosfer yaratan düzenlemelerden özenle kaçınılıyor. Bu yaklaşım farklılığı sayesinde artık çalışma alanlarımız da tıpkı ev gibi yaratıcılığınızı konuşturabileceğiniz mekânlara dönüşüyor.

Örneğin, deri kaplı döner sandalyeler yerine tek ve çift kişilik koltuklar, şık kanepeler ofislerde çok daha fazla tercih ediliyor. Üstelik evinizin salonunda kullanmayı çok da düşünmeyeceğiniz renkli ve desenli tasarımlar ofis ortamında bambaşka bir görünüm sağlayabiliyor. Bu koltukları türlü dekoratif yastık ve kırlent seçeneğiyle hem daha rahat hem de daha göz alıcı hale dönüştürebilirsiniz.

Aynı şekilde, dekoratif fotoğraf çerçeveleri, mumluklar, duvar ve kum saatleri de ofis ortamında şık bir ambiyans oluşturmak için kullanabileceğiniz ev dekorasyonu ürünlerinin başında geliyor. Dekoratif kutular da ofis ortamında çok sık kullanılan evrak ve dosyaları düzenli biçimde saklamak için tercih edebileceğiniz ürünlerden biri.

Dekorasyon Fikirleri

Evlerinize daha enerjik ve hareketli ya da daha sakin ve huzurlu görünüm kazandırmak istiyorsanız belli bir tema seçebilirsiniz. Mesela kış mevsiminden hoşlanıyorsanız bu mevsime özgü koltuk örtüsü, battaniye gibi aksesuarlar tercih edebilir, bahardan hoşlanıyorsanız çiçekleri ve canlı renkli objeleri tercih edebilirsiniz. Belli bir dekorasyon stili seçmek her zaman işinizi kolaylaştıracaktır.

Eğer kısıtlı bir bütçeniz varsa, yaratıcılığınızı kullanarak bunu bir avantaja dönüştürebilirsiniz; eski ahşap bir sehpayı boyayabilir, duvarlarınıza desenler çizebilir, çekmece kulplarını değiştirebilirsiniz. Sadece bir veya iki kutu boyayla, birkaç ufak değişiklikle ne kadar fark yaratabileceğinizi görmek sizi şaşırtabilir. Aynı teknikle odalarınızda estetik ve işlevsel ışık kaynakları da yapabilirsiniz. Bunun için evinizde yer alan eski kavanozları, bahçeden toplanmış ince dalları, küçük kumaş parçalarını ve küçük mumları kullanabilir, yaratıcılığınız ölçüsünde yapacağınız kombinasyonlarla çok az para harcayarak şık mumluklar tasarlayabilirsiniz. Ancak bu noktada emniyeti de elden bırakmamak ve bu tür tasarımları kullanırken dikkatli olunması gerektiğini hatırlatmakta da fayda var.

Ev Dekorasyonunda Sık Yapılan Hatalar

Dekorasyon konusunda, öneri ve örnekler kadar sıkça yapılan hataları da bilmek ve bunları dikkate alarak hareket etmek önemli. Evinizi ne kadar uygun döşerseniz döşeyin bazen bir detayın yanlış kullanılması mekânın tüm uyumunu bozabilir.

Takım olarak alınan, ancak ev dekorasyonunun geri kalanına uyum sağlamayan mobilyalar, uyum ve estetikten yoksun alanlar ortaya çıkarır. Bunun önüne geçmek için mobilyalarınızı satın alırken onları tam olarak nerede kullanacağınızı tespit etmeli, takım halindeki mobilyada işinize yaramayan veya farklı odalarda kullanacağınız parçalarla ne yapacağınızı hesaba katmalısınız. Salonda yer olmadığı için mutfakta ya da çalışma odasında yer verdiğiniz parçanın kendisine uygun olmayan odada çok göze batacağını unutmayın.

En yaygın dekorasyon hatalarından biri de ilk olarak duvarların ne renge boyanacağını seçmektir. Bu şekilde davrandığınız zaman renk seçeneklerinizi baştan daraltmış olursunuz ve mobilya ile diğer aksesuarlar için pek fazla seçenek bırakmazsınız. Bu hataya düşmemek için, önce kullanmak istediğiniz stile uygun mobilyaları seçmeli, kullanacağınız duvar rengine daha sonra karar vermelisiniz. Duvarlarınızı boyamadan önce test yapmayı da kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Çünkü kimi zamanlar karteladan seçtiğiniz ve çok beğendiğiniz bir renk duvarın kondisyonuna ve mekânın ışık durumuna göre umduğunuz sonucu vermeyebilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için ilk önce beğendiğiniz bir rengi seçin ve duvarın ufak bir bölümünde denemek için en küçük boyutu satın alın. Onunla duvarı boyadıktan sonra istediğiniz tonu elde edemediyseniz belirlenen ölçülerde karışımlarla yeniden boyayın ve ancak istediğiniz tonu yakaladıktan sonra odanın tamamını boyamaya başlayın.

Aydınlatmanın eviniz için kritik önem taşıdığını da unutmamalısınız. Yetersiz aydınlatma, mekânın her açıdan zayıf görünmesine, dekorasyon ne kadar özenli yapılırsa yapılsın sönük kalmasına neden olur. Bu nedenle, parlak ışığıyla canlılık saçan spot ışıkları ya da bölgesel kullanılan led aydınlatmaları tercih etmelisiniz. Avize seçiminin de odanızın tarzını tamamlamada en önemli unsurlardan biri olduğuna şüphe yok. Sayısız model ve renk seçeneğine sahip avizeleri, dekorasyonunuzu tamamladıktan sonra da seçebilirsiniz.

Ev Dekorasyonu Fiyatları

Ev dekorasyonu ürünlerine bakarken, tercih ettiğiniz ürünün kalitesinin ve kullanılan malzemenin türü gibi fiyatların da değişiklik gösterdiğini aklınızda bulundurmalısınız. El yapımı ürünlerden kişiye özel tasarımlara uzanan geniş bir yelpazeye yayılan ev dekorasyonu kategorisinde en alttan en yukarıya kadar her bütçeye hitap eden ürünler bulunabiliyor. Kendi tasarımlarınızı yapma, dekorasyon fikirlerinizi ortaya çıkarma özgürlüğü sağlayan Bella Maison ev dekorasyonu grubundaki ürünlere, hemen sepete ekleyin seçeneği ve kampanya dönemlerinde sunulan yüksek indirim oranı ile birlikte uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.