sadsad x
asdasd

Vazo Modelleri

Sıralama seçin

Vazo

 

Vazo Modelleri

İster yapay ister canlı olsun, her türlü çiçek bulunduğu mekânın havasını değiştirir. Bazı evlerde yemek masasının veya sofra üzerine yerleştirilen çiçekler, bazı evlerde de küçük bir bahçe oluşturacak kadar kalabalık olabiliyor. Yalnızca evlerde değil; otel lobisi, mağaza, ofis ya da showroom gibi mekânlara yerleştirilen vazo da yaydığı enerji ve ortama kattığı sıcaklıkla orada bulunduğumuz süre boyunca keyifli zaman geçirmemize yardımcı oluyor.

Masa ve sehpaların vazgeçilmez aksesuarlarından olan vazolar, birbirinden farklı boyutlar, tasarımlar, renkler ve malzemelerle üretiliyor. Vazonun konumlandırılacağı yere göre alternatifler arasından seçim yapabilirsiniz. Salonda, mutfakta ya da bahçede kullanılacak vazoların birbirine benzer olması gerekmez, her vazo bulunduğu ortama uyumuna göre seçilmelidir.

Evinize Uygun Vazo Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Vazo seçmek düşünüldüğü kadar kolay değildir. Dar ve geniş ağızlı, uzun ve kısa, ince ve kalın, şeffaf ve renkli gibi sadece kategorik olarak bile onlarca farklı türü bulunan vazolar arasında seçim yaparken bazı kriterleri dikkate almak gerekiyor.

Çoğu zaman ince boyunlu vazolardan uzak durulsa da estetik yönden zarif tasarımlarıyla dikkat çeken bu tasarımlar, içine yerleştirilen çiçeklerle oldukça güzel bir görüntü oluşturup iç mekân dekorasyonuna hoş bir hava katabiliyor. Bu tip vazolara gövdesi ince fakat gür çiçekler yerleştirebilirsiniz. İnce boğazlı vazoların zarafetini vurgulamak için doğal otlardan ya da parklarda ve bahçelerde kolayca bulabileceğiniz kuru ağaç dallarından da faydalanabilirsiniz. Çiçeklerin arasına yerleştireceğiniz yeşillikler evinizde veya ofisinizde oldukça şık bir görüntü yaratacaktır.

Geniş ağızlı vazolar ise kalabalık çiçek buketlerinin bir arada sergilenmesine olanak sağladığı için vazo modelleri arasında en çok tercih edilenlerdir. Sapları kalın çiçekleri seviyorsanız geniş ağızlı vazolar dekorasyonunuz için biçilmiş kaftan olacaktır.

Hangi çiçeğin hangi vazoya yerleştirileceğine karar vermeden önce dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, çiçeklerin sapları ve çiçek yapraklarının duruşudur. Bazı çiçekler sarkmaya meyilliyken bazıları sert saplarından dolayı dik bir duruşa sahiptir. Eğer geniş ağızlı vazolarda kalın saplı çiçekler kullanacaksanız, demetinizi daha sıkı oluşturmanız gerekir. Kalın saplı bir çiçeği ince boğazlı uzun bir vazoya tek olarak yerleştirmek de romantik bir görünüm sağlayabilir.

Vazo modelleri arasında seçim yaparken kararsız kalıyor ya da istediğiniz türde bir dekoratif vazo bulamıyorsanız, mum, mumluk, dekoratif sepet, kum saati gibi objeleri tasarımınıza dâhil ederek konsept bir yaklaşım benimseyebilirsiniz. Doğrudan yere koyacağınız büyük vazo modelleri de evinizi dekore ederken aklınızın köşesinde durması gereken tasarım fikirlerinden biri.

Büyük Vazo Fiyatları

Vazo fiyatları, kullanılan malzemeye ve ebatlara göre değişiklik göstermekle birlikte, tasarımın özgünlüğüne göre de farklılaşabilir. Vazo satın alırken bu hususu hatırlamakta fayda var. Modeline göre çeşitli aralıklarda fiyatlandırılan Bella Maison vazolarını indirim oranı sağlayan kampanya dönemlerini ve hemen sepete ekle gibi fırsat seçeneklerini takip ederek de satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.