" />
sadsad x
asdasd

Double Badspreads

Sort
Total of 23 products are displayed.

Çift Kişilik Yatak Örtüsü

Her ev alışverişinde mutlaka olan ürünler nevresim, çarşaf, yatak örtüsü gibi ürünlerdir. Yatak örtüleri çift kişilik ve tek kişilik olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Çift kişilik yatak örtüleri, yastık kılıfı ve yatak örtüsü olarak takım halinde satılmaktadır. 2 ya da 4 yastıktan oluşabilen bu takımlar dantel, saten, pamuklu ya da kapitone gibi çeşitlere ayrılmaktadır.

Çift Kişilik Yatak Örtüsü Modelleri

Pamuklu Çift Kişilik Yatak Örtüsü

Günlük kullanım için ideal olan pamuklu yatak örtüleri sağlık açısından çok faydalıdır. Yazlık ve kışlık olarak kullanılabilen pamuklu yatak örtüleri genelde desenli olarak üretilmektedir. Zaman zaman düz renkleri de bulunan pamuklu yatak örtüleri, yıllar geçse de modası geçmeyen çift kişilik yatak örtüsü modelleri arasındadır.

Saten Çift Kişilik Yatak Örtüsü

Özellikle gelin yataklarında ve çeyizlerde kullanılmakta olan saten yatak örtüleri ise genellikle şık görünümden vazgeçemeyen kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Klasik saten kumaşın yanı sıra, pamuklu satenler de özellikle rahatlığı ve şıklığı bir arada seven kullanıcılar için idealdir. Elegant görünümüyle king size yatak örtüsü olarak da satılabilen saten yatak örtüleri özellikle koyu renkler tercih edildiğinde çok şık görünmektedir.

Dantelli Çift Kişilik Yatak Örtüsü

Her devrin eskimeyen en güzel el işi ürünlerinden olan danteller, yatak örtüleri söz konusu olduğunda da kullanıcıların beğenisini toplamaktadır. Genellikle özel günlerde kullanılmakta olan dantelli yatak örtüleri tek kişilik yatak örtüsü arayanlar için de ideal seçeneklerdendir. Özellikle ameliyat ya da sünnet gibi özel durumlar sonrası hazırlanan yataklarda kullanılan bu yatak örtüleri için fiyat aralığı bir miktar yüksek olabilir.

Polyester Çift Kişilik Yatak Örtüsü

Kapitoneli deseniyle rahatlığından ödün vermeyenlerin severek kullanacağı polyester yatak örtüleri, ciltle tamamen uyumlu kumaştan üretilmektedir. Polyester yatak örtüleri, cildi tahriş etmeyen yüzeyine ek olarak minimalist evlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Oda duvarlarına ve mobilyalara da uyum sağlama konusunda gerçek bir dekorasyon tamamlayıcı olarak kullanılma olan çift kişilik yatak örtüsü fiyatları da oldukça ulaşılabilirdir.

Örgü Çift Kişilik Yatak Örtüsü

Yatak örtüsü modelleri arasında en güncel ve en modaya uygun olanlar örgü yatak örtüleridir. Triko ya da makrome olarak üretilebilen yatak örtüsü çift kişilik kullanım alanıyla evli çiftlerin ilgisini çekmektedir. Özellikle modern döşenmiş evlerde kullanıldığında şıklığın tamamlayıcısı olan bu model, genellikle gençler tarafından tercih edilmektedir.

Çift Kişilik Yatak Örtüsü Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her konuda olduğu gibi yatak örtüsü seçiminde de sağlık ön planda olmalıdır. Anti alerjenik kumaştan, kanserojen madde içermeden üretilen çift kişilik yatak örtüsü tüm kullanıcılar tarafından severek kullanılabilir. İnsan sağlığına zarar verecek madde içermeden üretilen yatak örtüleri, modelleri ile de kendini belli etmektedir. Sağlık için risk grubunda bulunan azoik boya kullanımının olmaması da yine bir yatak örtüsünü seçme konusunda alıcılara ışık tutmaktadı Sağlığa ek olarak, yatak örtüsü seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da, kullanım amacına uygun ürün seçilmesidir. Örneğin çeyiz, sünnet, düğün, yeni bebek doğumu gibi durumlarda kullanılacak olan yatak örtüleri, dantelli ya da saten ya da her ikisini birden içeren çift kişilik yatak örtüsü modelleri arasından seçilmelidir. 

Günlük kullanım için seçilen, özellikle öğrenci ya da çalışan kesim tarafından kullanılacak olan yatak örtüleri ise kapitone model ya da pamuklu model arasından seçilebilir. Özellikle hafif olmaları ve yatak üzerinden kolaylıkla şekil alabilmeleri sebebiyle çift kişilik yatak örtüsü için günlük kullanımda en ideal olan pamuklu yatak örtüleridir.

Bunlara ek olarak, tabii ki kullanıcıların maddi imkanları da alacakları ürüne karar verme hususunda etkili olmaktadır. Alındığında yıllarca kullanılabilen yatak örtüleri için harcanan miktar aslında çok da yüksek değildir. Çünkü kaliteli bir markadan, kaliteli malzemelerle üretilmiş bir yatak örtüsü alındığında, yıllarca kullanım sağlamaktadır. Bu sebeple çift kişilik yatak örtüsü fiyatları alışveriş sırasında belki de dikkat edilecek son parametre olmalıdır.

Son olarak, çift kişilik yatak örtüsü alınırken temizleme koşullarına da dikkat edilerek alınacak ürün seçilmelidir. Evde temizlenebilen yatak örtüleri hem maddi hem de işgücü açısından alıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Çift Kişilik Yatak Örtüsü Nasıl Temizlenir?

Pamuklu ya da polyester yatak örtüleri çamaşır makinesinde diğer ürünler gibi yıkanabilmektedir. Ancak; pullu, dantelli ve işlemeli yani gösterişli yatak örtülerinin yıkanması konusunda daha hassas olunması gerekir. Sebebi ise pulların ve düğmelerin dökülmesini ve kopmasını önlemektir. Bu tür gösterişli yatak örtülerinin bir torba içerisinde yıkanması daha uygundur. Bu sayede hem çamaşır makinesi hem de yatak örtüsü için güvenli bir yıkama işlemi olur. Genellikle 6 kg ve üzeri çamaşır makinelerine yatak örtüsü çift kişilik modelleri rahatlıkla sığmaktadır.

Yatak örtüsü nasıl yıkanır sorusunun yanında yatak örtüsü nasıl kurtulur sorusunun cevabı da önemlidir. Yatak örtüleri, direkt güneş almayan bir yerde, serilerek kurtulur. Güneş altında kurutulması veya kurutma makinesi tavsiye edilmez. Kuruttuktan sonra akıllara gelen ütü sorusu da şöyle cevaplanabilir. Eğer ütü yapılmamasına ilişkin bir uyarı yoksa yatak örtüsü kolaylıkla ütülenebilir. Lakin eğer ürün üzerinde ütülemeye uygun olmadığına dair bir ibare varsa, yatak örtüsünde yıpranmalar ve kalıcı kırışıklıklar oluşabilir.

Evde yıkama ve ütüleme yapmak istemeyen kullanıcılar içinse kuru temizleme yöntemi her zaman için daha sağlıklı ve daha kolay bir işlem sağlamaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken tek nokta, yine pullu ya da düğmeli ürünlere karşı hassas davranılmasıdır. Ayrıca,taşıma sırasında da muhakkak örtünün zarar görmeyecek bir şekilde paketlenmiş olmasına dikkat edilmelidir.

Renklerine Göre Çift Kişilik Yatak Örtüsü Önerileri

Beyaz Yatak Örtüsü

Özellikle çiftlerin en önemli günleri olan düğün günlerinde kullanılan yatak örtüsü rengidir. Buna ek olarak lohusalık gibi dönemlerde de beyaz yatak örtüsü özellikle kadınlar tarafından severek kullanılmaktadır.

Bordo Yatak Örtüsü

Genelde çift kişilik olarak tercih edilen bordo yatak örtüleri, koyu renk mobilyayla döşenmiş yatak odaları için şık bir kullanım olanağı sağlar. Her ne kadar karanlık gösteriyor diye düşünülse de, bordo mobilya tamamlayıcısı olarak kullanıldığında çok özel bir görünüm sağlar.

Renkli Yatak Örtüsü

Patchwork ya da farklı renklerin kombinlenmesinde kullanılabilen renkli yatak örtüleri king size yatak örtüsü olarak sıklıkla tercih edilmektedir. Genellikle yazlık evlerde ya da geniş ve açık renkli mobilya kullanılan yatak odalarına bu modeller çok yakışmaktadır.

Siyah Yatak Örtüsü

Eski zamanlarda sıklıkla kullanılan siyah yatak örtüsü modelleri, günümüzde de yükselişe geçmiştir. Tarzından hiçbir yerde ödün vermeyenlerin tercihi olarak bu yatak örtülerinin bir avantajı da kir tutmamaları ve kir göstermemeleridir.

Mavi Yatak Örtüsü

Erkek çocukların doğumunda sıklıkla kullanılan çift kişilik mavi yatak örtüleri sadece özel günler için değil, günlük kullanım için de idealdir. Temizlik konusunda hassas olunması gereken açık mavi rengi yalnızca çift kişilikte değil tek kişilik yatak örtüsü modelleri arasında da severek kullanılmaktadır.

Pembe Yatak Örtüsü

Doğum zamanlarında kullanılan bir diğer örtü de pembe yatak örtüsüdür. Özellikle kız bebek sahibi olan lohusalar kullanmaktadır. Genellikle pul ve işlemeli olarak üretilmekte olan bu ürünlerin kullanımı sırasında çok dikkatli olunmalıdır. Pulların dökülme olasılığı göz önünde bulundurulmalıdır.

 

 

Prepared by  T-Soft E-Commerce.