" />
sadsad x
asdasd

Flatware Set

Sort
Total of 18 products are displayed.

 Çatal, Kaşık ve Bıçak Takımı

 

Çatal Bıçak Takımı Modelleri

Mutfak, işlevi gereği evlerimizin en hareketli bölümünü oluşturuyor. Yemek hazırlıkları, sofra kurulması, temizlik süreci gibi hemen her gün tekrarlanan rutinler mutfakta harcanan zamanı yorucu kılan etkenlerden birkaçı. Fakat bu zamanı eğlenceli kılmak mümkün. Günümüzde birçok mutfak gereci işlevselliğinin yanında estetik değeriyle de öne çıktığı için hem mutfak dekorasyonu hem de kurulan sofralar birer keyif unsuruna dönüşebiliyor. Özellikle sofralar, kullanılan ürünlerin yanında yaratıcılığınıza bağlı olarak çok sayıda farklı düzenlemeye olanak sağladığı için hem sizin hem de misafirlerinizin keyifli anlarına eşlik ediyorlar.

Sofraların en önemli parçalarından biri de çatal kaşık takımı elbette. Eşleştiği diğer sofra ürünleriyle uyumunun yanında tutuşu ve ağırlığıyla işlevsel olmasına da dikkat edilmesi gereken çatal kaşık takımı modelleri, uzun yıllar kullanıldıkları için seçiminde hassas olunması gereken sofra gereçlerinin başında geliyor.

Çeyizlik Çatal, Kaşık ve Bıçak Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Çatal bıçak takımı seçerken gözetilmesi gereken en önemli noktalardan biri ergonomi. Ne kadar şık olursa olsun, kavraması zor ya da gerektiğinden ağır çatal kaşık takımı modelleri yemek yemeyi zorlaştırabilir. Bella Maison çatal, bıçak ve kaşık modellerinin tasarımında bu husus özellikle dikkate alınmaktadır.

Tabaklarınız desenli ise çatal bıçak takımı seçiminde sade tasarımlar, tabaklarınız sade ise sofranızı hareketlendirmek adına işlemeli ya da kaplamalı setler tercih edebilirsiniz. Tabaklarınızın renkleri de seçim konusunda sizi yönlendirebilir. Eğer tabağınızda gümüş ya da altın renkleri hâkimse çatal bıçak takımını da aynı renklerde seçerek sofranızda bütünlük ve uyum yakalayabilirsiniz.

Çeyizlik çatal, kaşık ve bıçak takımı seçerken, misafirler için ayrıca almayı düşündüğünüz takımların da sofranın geneliyle uyumlu olmasına, gerektiğinde farklı kombinasyonlar yapmak zorunda kalabileceğinize dikkat etmelisiniz.

Çatal bıçak takımı bakımı

Altın renkli çatal bıçak ürünleri bulaşık makinesinde yıkamaya uygun değildir. Uzun ömürlü kullanım için kesinlikle elde yıkanması gerekmektedir. Çatal bıçak ürünleri kullanım sonrası hemen yıkanmalıdır. Ürünlerin, üzerinde yemek kalıntılarıyla bekletilmesi, yemek kalıntılarında bulunan farklı asit ve tuz karışımlarının olumsuz etkilerine yol açabilir; yıkanmadan bekletilen ürünlerde paslanma, korozyon ve yüzeyde renk bozuklukları oluşabilir.

İster çeyizlik takım ister gündelik kullanım için almış olun; çatal, bıçak ve kaşık gibi ürünleri hiçbir şekilde suda bekletmemelisiniz. Deterjansız su bile kullansanız sudaki kalsiyum gibi mineraller ürünlerin yüzeyine zarar verebilir. Ağartıcı veya limon içeren sert deterjan türleri de aşınmaya yol açacağından çatal bıçak ürünlerinin temizliğinde tavsiye edilmez. Zor çıkan lekeler için paslanmaz çelik temizleyicilerin kullanılması önerilir. Çatal bıçak ve kaşık ürünlerini saklarken tamamıyla kuru olmalarına da özen gösterilmelidir.

Çatal Kaşık Takımı Fiyatları

Çatal bıçak takımı fiyatları, kullanılan malzemenin kalitesine ve ürünün işçiliğine göre değişiklik gösterir; çatal kaşık takımı fiyatları arasında karşılaştırma yaparken bu detayı göz önünde bulundurmalısınız. Beğendiğiniz setin parçalarının kaybolması veya kullanılamaz hale gelmesi gibi durumlarda eksik parçayı tamamlayabilmeniz de çok önemli. Bella Maison olarak sofra grubunda yer alan tüm setlerin içerdiği ürünleri tek tek satın alabilmenize olanak sağlıyoruz. Böylece müşterilerimize hem ekonomik esneklik sunuyor, hem de takımınızın bozulması gibi moral bozucu durumların önüne geçiyoruz.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.