sadsad x
asdasd
Sıralama seçin

Kum Saati

 

Kum Saati Modelleri

Kum saati, eski devirlerde zamanı ölçmenin yollarından biri olsa da günümüzde varlığını geleneksel bir sembol olarak sürdürüyor. Kum saatinin ilk tasarımı yumurta biçiminde cam fanustu ve bu tasarım asırlar boyunca değişmedi. Bu saatlerde kumdan ayrı olarak pudra haline getirilmiş yumurta kabuğu, cıva ve ince toz siyah mermer de kullanıldı. Camcılık sektörü ve cam ustalığı geliştiğinde, kumun doldurulduğu ağız da eritilerek kapatıldı ve içindeki malzemenin nemlenmesinin önüne geçildi.

Kum saati, bilinen birçok saatin aksine icat edildiği günden beri günün tamamını ölçmek için değil; dua süresi, askerlerin nöbet değiştirmesi ya da gemilerin hızlarının belirlenmesi gibi belirli bir sürenin başlangıcını ve bitişini göstermek için kullanıldı. Fakat modern saatin icadıyla birlikte diğer birçok ölçü aleti kum saati de asli vazifesini kaybetti. Ama yine de insanlar onu unutmadı; kum saatleri günümüzde en şık dekoratif aksesuarlardan biri olarak hayatımızdaki ve yaşadığımız mekânlardaki yerini koruyor.

Evinize Uygun Kum Saati Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hem evlerimizi hem de ofislerimizi dekore ederken çok çeşitli dekoratif ürünlerden faydalanıyoruz. Çerçeve, şamdanlık, dekoratif tepsi, vazoyapay çiçek, duvar saati gibi onlarca alternatif bulunuyor. Ancak bu alternatifler içinde kültürel etkisi en fazla olan objelerin başında kum saati geliyor.

Çeşitli ebatlarda ve farklı tasarımlarla üretilen kum saati modelleri arasından seçim yaparken, kullanılacağı ortamla uyumunun nasıl sağlanacağını dikkate almak gerekiyor. Kimi kum saatleri ahşap dış çerçevesinden dolayı daha klasik bir görünüme sahipken yalnızca cam kullanılarak imal edilen kum saatleri modern tarzıyla öne çıkıyor. Neredeyse tamamen şeffaf cam kullanılan kum saatlerini, içinde hemen her renkten kum kullanılabildiği için evinize veya ofisinize canlılık katmak için de kullanabilirsiniz.

Dekoratif özelliğinin yanında, kum saatini akarken izlemenin stres azaltıcı bir yönü de var. Özellikle yoğun işi dönemlerinde zihninizi toparlamak için verdiğiniz bazı molaları kum saatini izleyerek geçirebilir, bu kadim objenin sağladığı rahatlıkla işlerinize daha fazla konsantre olabilirsiniz.

Kum Saati Fiyatları

Özellikle tasarımına ve imal edildiği malzemenin kalitesine göre farklılık gösterebilen kum saati fiyatları, kampanya dönemleri ve indirimli fiyat seçenekleri gibi avantajlarla değişebiliyor. Beğendiğiniz tüm Bella Maison ürünlerinde olduğu gibi kum saati modellerinde de fırsatları kaçırmamak, kampanyalardan haberdar olmak ve yeni çıkan ürünleri öğrenmek için web sitemize üye olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.