sadsad x
asdasd

Lastikli Çarşaf Modelleri

Sıralama seçin

Lastikli Çarşaf

Lastikli Çarşaf Modelleri

Temizlik ve konforun en dikkat çekici detaylarından biri de çarşaftır. Günün önemli bir bölümünü geçirdiğimiz yatak odalarında hijyeni sağlamak için çarşafların sıklıkla değiştirilmesi gerekir. Bu nedenle, lastikli çarşaf modelleri düz çarşaf modellerine göre bazı avantajlar sunmaktadır. Yatağınızın boyutlarına göre seçeceğiniz bir lastikli çarşaf, zamanın değerli olduğu şehir yaşamı içinde önemli bir pratiklik ve hız kazandırır.

Düz Çarşaf ve Lastikli Çarşaf Arasındaki Farklar

Lastikli çarşaf, değiştirilme kolaylığının yanı sıra yatağın bütününe geçirilmiş olduğu için uykudaki hareketlerinizden kaynaklanan yığılma veya bir kenara toplanma gibi problemleri ortadan kaldırır. Böylelikle hem uykunuzda rahat etmiş olur, hem de sabahları çarşafınızı düzeltmek için ekstra zaman harcamak zorunda kalmazsınız.

Tek Kişilik Lastikli Çarşaf Modelleri

Çarşaf seçerken en çok dikkat edilmesi gereken nokta, alınacak ürünün kumaşıdır. Lastikli ya da düz çarşaf fark etmeksizin pamuk ağırlıklı kumaşlar tercih edilmelidir. Çünkü çarşafınızın terletmemesi ve cildin hava almasını sağlaması gerekir. Terlediğinizde nemi geri vermemesi, sağlık için doğru bir çarşaf seçildiğinin göstergesidir. Kumaşın sık olarak dokunması da hijyeni ve rahatlığı sağlayan önemli unsurlardan biri olduğu için çarşafta aranması gereken özelliklerdendir.

Pamuklu kumaşlarda farklı dokuma teknikleri uygulanmaktadır. Düz çarşaflarda ve nevresimlerde olduğu gibi lastikli çarşaflar da pamuk saten, ranforce ve percale dokuma teknikleriyle üretilmektedir. Pamuk saten kumaşlar yumuşak tuşeli dokusu sayesinde tende okşayıcı bir his bırakırlar. Ranforce kumaşlar kalitesiyle, doğal ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkar. Percale kumaşlar ise diğer pamuklu dokumalar gibi hijyenik, sağlam ve uzun ömürlü bir yapıya sahiptir.

Çift Kişilik Lastikli Çarşaf Modelleri

Lastikli çarşaf modelleri ihtiyaçlarınıza uygun farklı renk ve boyutlarda üretilmektedir. tek kişilik lastikli çarşaf 100x200 cm ile 120x200 cm,  çift kişilik lastikli çarşaf 160x200 cm, king size lastikli çarşaf ise 180x200 cm ebatlarındadır.

Lastikli çarşaflarda, farklı yastık kılıfları, nevresim ve yatak örtüleriyle beraber kullanmaya imkân tanıdığı için genellikle düz renkler tercih edilmektedir. Düz renkli lastikli çarşaflar, nevresim takımı kumaş desenlerine uygun düşecek biçimde takım şeklinde seçilebilir. Örneğin, yeşil rengin ve desenlerin hâkim olduğu bir nevresim takımını beyaz ya da krem renkli bir lastikli çarşaf modeli ile eşleştirebilirsiniz.

Lastikli Çarşaf Fiyatları

Üretimde kullanılan kumaşın çeşidi ve kalitesi, lastikli çarşaf fiyatları arasında değişikliklere yol açabilir. Benzer ürünler arasında karşılaştırma yaparken bu detayı dikkate almak gerekmektedir.

Bella Maison olarak ürünlerimizi takımlardan bağımsız şekilde ayrı ayrı sunuyor, böylece müşterilerimize ekonomik esneklik alanı sağlıyoruz. Uygun oranlı indirimleri, kampanya dönemlerini, sepette indirim ve hemen sepete ekle seçeneklerini sitemize üye olarak takip edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.