sadsad x
asdasd
Sıralama seçin

Mum

 

Mum Modelleri

Mum; parafin, içyağı ya da benzeri yavaş yanan maddelerden imal edilir. Genellikle pamuktan üretilen bir fitilin üzerine döküldükten sonra katılaştırılan mum, silindir haline getirilerek bir ışık kaynağın dönüştürülür. Mısır’da bulunan ve en az 5000 yıllık olduğu tahmin edilen şamdanlardan anlaşılacağı üzere, mumun geçmişi neredeyse insanlık tarihi kadar eskiye dayanır.

Günümüz yaşantısında mecburi haller dışında bir ışık kaynağı olarak kullanılmasa da, mumlar hâlâ evlerimizin bir parçası durumunda. Bulunduğu mekâna estetik açıdan farklı bir hava katan mumlar, dekorasyon yönünden oldukça sık tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Renk ve desen gibi detayların yanında şekil ve koku kategorisinde de birbirinden farklı ve şık mum modelleri mevcut. Bu seçenekler arasından tercih yaparken bazı hususları göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Evinize Uygun Kokulu Mum Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evlerin yanı sıra işyeri ve ofislerde de kullanılan mumlar, dekoratif düzenlemelerden ayrı olarak, elektriğe alternatif aydınlatma yöntemlerinin de bir numaralı aktörü durumunda. mumluk, şamdan gibi dekoratif öğelerle doğrudan; kum saati, çerçeve, yapay çiçek ve vazo gibi ürünlerle de dolaylı olarak eşleştirebileceğiniz mum modelleri sayesinde hayalinizdeki tasarımları hayata geçirmek artık daha kolay.

Özellikle loş aydınlatılmış ortamları seven kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilen mum çeşitleri arasında seçim yaparken, dekorasyon uyumuyla beraber ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığına da dikkat etmeniz gerekiyor.

Mum, bulunduğu ortamın atmosferini doğrudan değiştirebilen bir ürün olması sebebiyle özel buluşma ve günlerin de olmazsa olmaz detaylarından biri. Ruh halinize göre seçeceğiniz renk ve kokudaki mumlar eşliğinde keyifli bir yemek partisi verebilir, sevdiğiniz kişiyle romantik bir akşam geçirebilirsiniz. Bordo ve kırmızı renk tonlarına sahip mum modelleri, çok daha keskin ve dikkat çekici bir ambiyans oluşturmanızı sağlar. Yılbaşı ve doğum günü gibi özel günlerin de tamamlayıcı unsurlarından biri olan mum, neşeli ve unutulmaz fotoğraf karelerinin başrolünde yer almasıyla vazgeçilmez bir detay konumunda.

Eğer aydınlatma özelliğini görünüme tercih ediyorsanız, uzun ve kalın mum modellerini tercih ederek kullanım süresi bakımından iyi bir performans elde edebilirsiniz. Sürekli mum değiştirme ihtiyacını ortadan kaldıran büyük ebatlı baton mum çeşitleri bu türden bir kullanım açısından idealdir.

Ev veya ofisinizde hoş kokulu bir atmosfer oluşturmak istediğinizde de tercih edeceğiniz ürünlerin başında mum geliyor. Sadece rahatlatıcı özelliğiyle değil, ortamda oluşması muhtemel kötü kokuları yok etmesiyle de dikkat çeken mumlar, kokusunu aldığı gül, leylak gibi çiçeklerin ya da portakal, kiraz gibi meyvelerin mor, kırmızı, yeşil, sarı, mavi renklerini yansıtarak capcanlı görünümlere olanak sağlar.

Mum Fiyatları

Mum fiyatları, hemen sepete ekle gibi avantaj seçeneklerine ya da kampanya dönemlerine göre farklılık gösterebilir. Sevdiğiniz renklere ve kokulara göre seçeceğiniz mum modelleri için sitemize üye olarak uygun oranlı indirimleri ve kampanya dönemlerini takip edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.