" />
sadsad x
asdasd

Rugs

Sort
Total of 37 products are displayed.

 

Kilim

 

Kilim Modelleri

Evlerde halı yerine kilim kullanımı son yıllarda giderek yaygınlaşıyor. Kültürümüzde önemli bir yere sahip, asırlardır evlerimizin karakterinin bir parçası olan kilim, otantik havasıyla modern yaşamda da hem dekoratif anlamda hem işlevsel yönüyle kendisine yer bulan bir eşya.

Kilim modelleri renk ve desenleri itibarıyla diğer ev dekorasyonu ürünlerinden farklı bir hava taşıdığı için, bütünlüğü sağlamak adına renkli, etnik temalı dekoratif eşyalarla birlikte kullanılabilir. Örneğin salonunuzda halı yerine kilim kullanıyorsanız, uyumu sağlamak adına oturma grubuna dekoratif yastık veya koltuk şalı ile hareket katabilir, kum saati benzeri objelerle tasarımınızı tamamlayabilirsiniz.

Kilimi ön plana çıkaran tek unsur kültürel ve estetik değeri değil elbette. Halıya kıyasla hijyen (dolayısıyla sağlık) yönünde çok önemli avantajlara sahip olması da kilimin değerini arttıran faktörlerden. Halı, toz ve mikroorganizmaların yuvası haline dönüşerek ciddi mikrobik ve alerjik sorunlara yol açabilir. Özellikle astım rahatsızlığı bulunan kişilerin mümkünse halı yerine kilim tercih etmesi önerilir. Ayrıca halı ve halı benzeri eşyalar, az da olsa odadaki nemi emdikleri için alerjik bünyeli aile bireylerinin nefes almasını güçleştirebilir. Kilimlerin rahatlıkla yıkanabilir olması, tozu hapsetmeyen yapısı ve nem toplamayan malzemeyle üretilmesi diğer artı yönleri olarak öne çıkıyor.

Bella Maison marka kilimler 80x150 cm ile 120x180 cm ölçülerinde, %50 pamuk ve %50 polyester olarak üretilmekte olup tasarımından imalatına kadar %100 Türk malıdır.

Evinize Uygun Kilim Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kilim seçerken dikkate alınması gereken bazı püf noktalar var. Kilimin dokusu bunlardan biri; kilimin ince ve hafif olması önemlidir. Ancak iyi bir kilim, ince olduğu kadar sıkı dokunmuş da olmalıdır. Kilimin ve kullanılan boyanın kalitesi ise yüzeyin görüntüsündeki canlılık ve renklerin parlaklığından anlaşılabilir. Kilim kullandığınız zeminde muhtemel kazaları önlemek için de mutlaka kaydırmaz kullanılmalıdır.

Kiliminizin uzun ömürlü olabilmesi için dikkat etmeniz gereken noktaları da hatırlatmakta fayda var. Kiliminizi çırparak ya da döverek temizlemeyin; elektrik süpürgesi kullanırken fırçasız uçlarla süpürmeye dikkat edin. Ayrıca, kiliminizin üzerine yerleştirdiğiniz sehpa, koltuk türü eşyaların iz yapmaması için yerlerini belli aralıklarla değiştirmeyi unutmayın.

Eğer kiliminize bir şey dökülürse, hiç vakit kaybetmeden kâğıt havlu kullanarak tampon uygulayın ve fazla sıvının emilmesini sağlayın. Çamaşır suyu vb. ağartıcı kimyasal içeren temizlik maddelerini asla kiliminize temas ettirmeyin. Sıvının döküldüğü alana tampon uyguladıktan sonra lekelenen bölgeyi soğuk su ve doğal sabunla temizleyebilirsiniz. Silme işlemini lekeyi dağıtmayacak şekilde, yumuşak ve beyaz bir bez yardımıyla yapmaya dikkat etmeli, sert ovma işlemlerinden kaçınmalısınız.

Kiliminiz kirlendiğinde çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Burada önemli nokta, makinanızda narin çamaşır programını seçerek 30 dereceyi aşmamaktır. Yıkama sonrasında kiliminizi kurutma amacıyla güneş ışığı gören bir yerde asmayın.

Kilim Fiyatları

Kullanılan malzemenin cinsi, boya ve baskı kalitesi, dokuma türü gibi etkenler kilim fiyatları belirlenirken dikkate alınan unsurların başında geliyor. Tasarım ve üretim aşamalarıyla %100 Türk malı olan Bella Maison kilimleri, indirimli fiyatlar içeren kampanya dönemleri ve müşterilerimize özel fırsat seçenekleriyle birlikte beğeninize sunulmaktadır.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.