" />
sadsad x
asdasd

Tablecloths

Sort
Total of 12 products are displayed.

Masa Örtüsü

Evinizi dekore ederken, temel unsurlarla birlikte ince detaylara da önem vermek gerekiyor. Ancak bu detayların öne çıkarak tarzınızın genelini etkilememesine de dikkat etmelisiniz. Ev dekorasyonunun önemli kategorilerinden biri olmasına rağmen kimi zaman yeteri kadar önem verilmeyen sofra tasarımı ve onun en dikkat çekici parçalarından olan masa örtüsü seçimi, görünümü doğrudan etkiler. İster salonda ister mutfakta yer alsın, iyi tasarlanmış bir yemek masası evinizin zarafetine katkı sağlar.

Masa Örtüsü Modelleri

Masa örtüsü modelleri, kullanım amacına göre farklılık gösterir. Mutfak masa örtüsü, bulunduğu ortama canlılık kazandıran bir ürün olduğu için seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar var. Başta basit ya da önemsiz gibi görünen bu detaylara dikkat edilmezse, seçtiğiniz örtü yemek takımı ya da masa ile uyumsuzluk yaratarak stilinizi bozabilir.

Masa Örtüsü Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evinizdeki masaları farklı amaçlar için kullanıyorsanız her kullanım amacına uygun ayrı bir masa örtüsü seçebilirsiniz. Örneğin, ailenizle birlikte yemek yiyecekseniz renkli ve canlı desenlerle bezeli bir masa örtüsü kullanabilirsiniz. Arkadaşlarınızı davet ettiğiniz bir yemekte kişisel tarzınızı daha fazla yansıtacak bir örtü tercih edebilir; günlük kullanımlar için düz ya da puantiyeli bir mutfak masası örtüsü kullanabilirsiniz.

Masa örtüsü seçerken, salonunuzun ya da mutfağınızın tarzına uyumlu, bulunduğu yerin havasına canlılık katacak bir model seçmeye özen göstermelisiniz.

Çeyizlik Masa Örtüsü Takımı Nasıl Seçilmelidir?

Eğer şeklini ve ölçülerini önceden belirlediyseniz, yemek masasını öne çıkaracak rengi ve deseni kararlaştırmadan önce örtülerin ebatlarına dikkat etmelisiniz. Piyasada her şekil ve ebatta masa örtüsü bulunabildiği ve bu masa örtüsü modelleri birbirinden oldukça farklı ölçülerde olabildiği için, çok severek satın aldığınız bir örtünün masanıza uzun ve kısa gelmesi gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Yemek takımı seçiminiz de masa örtüsünü belirlerken dikkat edeceğiniz bir diğer önemli konu.  Tabak modelleri hangi renk ağırlıklıysa masa örtüsü veya  runner modelleri o renkleri vurgulayacak bir zıtlık oluşturmalı. Yemek takımı için renkli bir tarz belirlediyseniz masa örtünüz bu renkliliği boğmayacak açık renk ve düz bir model olabilir. Tersi durumda, eğer yemek takımınız sadeliğiyle öne çıkıyorsa masa örtüsünde büyük çiçekli desenleri, canlı renkleri tercih edebilirsiniz.

Masa örtüsü satın alırken, her tekstil ürününde olduğu gibi imalatta kullanılan kumaşın kalitesine de özellikle dikkat etmek gerekiyor. Masa örtüsünün en fazla kirlenen, dolayısıyla en fazla yıkanan, aynı zamanda kullanım alanından dolayı deforme olmaya açık bir ürün olduğu unutulmamalı. Neredeyse her kullanımdan sonra makinede yıkanması gereken masa örtülerinin renklerinin canlılığını yitirmemesini istiyorsanız kalitesiz ürünlerden kaçınmalısınız.

Masa Örtüsü Fiyatları

Üretiminde hangi kalitede malzemenin kullanıldığı, ne tür bir dokuma tekniğiyle imal edildiği gibi etkenler masa örtüsü fiyatları belirlenirken dikkate alınan unsurların başında geliyor. Hem üretim hem de tasarım aşamalarıyla %100 Türk malı olan Bella Maison masa örtüsü modellerini, indirimli fiyatlar içeren kampanya dönemleri ve müşterilerimize özel fırsat seçenekleriyle birlikte beğeninize sunuyoruz. Yeni çıkan ürünleri takip etmek ve kampanyalardan haberdar olmak için web sitemiz üzerinden e-bülten aboneliği başlatabilirsiniz.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.