" />
sadsad x
asdasd

Tüm Abajur Modelleri

Sıralama seçin
Toplam 136 ürün görüntüleniyor.

Abajur Modelleri

Abajurlar, ışığın yalnızca belli bir noktaya yansıtılmasını sağlayan ayaklı ya da ayaksız modellere sahip olan aydınlatma araçlarıdır. Son yıllarda ev dekorasyonlarında sıklıkla görülen abajurlar, modern ve şık görünümleri ile de dikkat çekiyor. Evinizin farklı odalarında kullanabileceğiniz abajurların modelleri de bulunduğu odaya göre farklılık gösterebilir. Yatak odası abajur modelleri ile çocuk odası abajur modelleri arasında farklılıklar görülür.

Abajur modelleri, birbirinden farklı ayak yapılarına sahiptir. Özellikle salon ve oturma odası gibi alanlarda kullanılan gold abajur ya da gold lambader modelleri oldukça modern bir görüntüye sahiptir. Sizlerde tercih edeceğiniz abajurlar ile odanızda bulunan havayı değiştirebilir ya da kendinize dikkat çekici bir köşe yaratabilirsiniz. Abajur için seçeceğiniz başlıkların rengi ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Eviniz kendinizi en rahat hissettiğiniz alanların başında gelir. Özellikle seçilen mobilyalar, dekor ürünleri ve daha fazlası ile tam anlamı ile kendi tarzınızı yansıtabildiğiniz alanlardan oluşan evinizde bazı can alıcı parçalar ile atmosferi bir anda değiştirebilirsiniz. Abajur çeşitleri, evinizin her alanında havayı değiştirme etkisine sahip olan dekor ürünlerinden bir tanesidir. Salon abajur modellerinden çocuk abajur modellerine kadar yüzlerce farklı seçeneğe ev sahipliği yapan abajurlar, sunduğu bu çeşitlilik ile son yıllarda en çok kullanılan dekor ürünleri arasında yer alıyor.

Aydınlatma amacı ile kullanılan abajurlar, sarkıt avize modellerinden çok daha farklı görünüme sahip olarak ayaklı bir yapıya sahiptir. Bir ayak yapısı ve bir başlıktan oluşan abajurlar evin her köşesinde kullanıma uygundur. Özellikle ayaklı abajur çeşitlerini ister berjerlerinizin isterseniz de koltuk takımınızın yanına koyabileceğiniz bir yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra mini abajur modelleri ise daha çok yatak başlarında ya da sehpaların üzerinde kullanılabilecek ürünlerdir.

Abajur modellerinin çeşitlendirilmesi abajurun üretildiği malzeme önemli bir faktördür. Ağaç abajur ve ahşap abajur modelleri en çok görülen modellerin başında yer alsa da son yıllarda metal abajur modelleri de bir hayli popüler ürünlerin başında yer alıyor. Evlerde her alanda kullanılabilen cam, abajur modellerinde de son derece şık bir görünüm sergileyerek kendini gösteren malzemelerin başında geliyor. Cam abajur modelleri, şıklığı ve modern görünüşü ile evinizin her alanında kullanıma uygun ürünler olarak yer alıyor. Ayaklarında cam kullanılarak farklı tasarımları yansıttığı bu abajur modelleri özellikle salonlarda yarattığı etki ile son derece havalı bir duruş sergileyebilir.

Abajur modelleri arasında farklılık yaratan bir diğer durum ise abajurun pil ya da lamba ile çalışıyor olmasıdır. Abajur lambası, sarkıt avize lambalarından farklı bir yapıya sahiptir. Abajur başlığının büyüklüğüne göre değişen abajur lambası çeşitleri ile nasıl bir aydınlatma olacağını da siz belirleyebilirsiniz. Eğer lambalı bir abajur kullanmak istemiyorsanız pilli abajur modellerini tercih edebilirsiniz.

Evinize Uygun Abajur Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Ev dekorasyon ürünlerinin en önemli parçalarından bir tanesi olan abajur modelleri, bulunduğu ortamın havasını anında değiştirebilecek kadar güçlü bir etkiye sahiptir. Bu nedenle ortama uygun bir abajur seçimi oldukça önemlidir. Abajur seçimi yapacağınız zaman ilk olarak hangi odada kullanacağınızı belirlemelisiniz. Çünkü yatak odası abajur ve salon abajur modelleri farklılıklar gösterir. Abajurlar yatak odalarında bir gece lambası olarak kullanılabilirken salonlarda böyle bir kullanım imkânı yoktur. Gece lambası abajur modelleri salonda şık durmayacağı için bu ayrımın yapılması son derece önemlidir. Bunun yanı sıra çocuk odalarında kullanılacak abajurlarda renk ve desenleri ile farklılık gösterir. Eğer çocuğunuzun odası için bir seçim yapacaksanız çocuk odası abajur modellerini incelemeniz gerekir.

Abajur seçiminde etkili olan önemli faktörlerden bir diğeri ise renk seçimidir. Abajur alırken diğer mobilyalarınızın renklerini göz önünde bulundurmalısınız. Seçtiğiniz abajurun rengi diğer eşyalarınız ile bir bütün olmalıdır. Son yıllarda siyah abajur ve beyza abajur gibi klasik renkler çok popüler olsa da farklılık yaratmak istiyorsanız gold abajur ya da gold lambader olarak bilinen modelleri gibi seçimler de yapabilirsiniz. Çocuk odaları için ise pembe abajur ve mavi abajur gibi dana soft renkler tercih edebilirsiniz. Çocuk abajur alacağınız zaman abajur başlığı modellerinin düz renkli değil desenli daha farklı olanlarını da tercih edebilirsiniz.

Evinize abajur alacağınız zaman mutlaka kullanılan malzemeyi de göz önünde bulundurmalısınız. Son yıllarda ahşap abajur ve metal abajur modelleri oldukça popüler olsa da seramik abajur ve cam abajur gibi oldukça modern ve şık tarza sahip olan ürünleri de tercih edebilirsiniz. Eğer evinizi modern mobilyalar kullanarak dizayn ettiyseniz bunlara uygun olan modern abajur modelleri arasında bir seçim yapmalısınız.

Abajur alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise elbette abajurun ayaklı olup olmamasıdır. Ayaklı abajur modelleri daha çok salon, oturma odası ya da çalışma odası gibi alanlarda kullanıma uygun olan ürünlerdir. Uzun abajur olarak da bulabileceğiniz bu ürünler, bir gece lambasından çok dekoratif aydınlatma amacı ile kullanılabilir. Ayaklı abajurların yanı sıra bir de yatak odalarında kullanıma uygun olan mini abajur modelleri vardır. Daha çok yatak başlıklarında kullanılan bu modelleri gece lambası olarak da kullanılabilir. Abajur seçimi yapacağınız zaman bütün bu abajur çeşitleri arasında bir değerlendirme yaparak ortama en uygun ürünü tercih etmelisiniz.

Abajur Fiyatları

Abajur fiyatları, çok çeşitlilik gösteren bir aralığa sahiptir. Abajurların fiyatlarının belirlenmesinde farklı özellikler göz önünde bulundurulur. İlk olarak uzun abajur olarak bilinen ayaklı modeller ile gece lambası abajur modelleri arasında bir fiyat farkı vardır. Çünkü bu abajurlarda hem ayak yapısı hem de abajur başlığı farklı yapılarak sahiptir. Lambader olarak bilinen abajurlarda fiyatları belirleyen bir diğer faktör ise ayakların ve başlıkların üretiminde kullanılan malzemelerdir. Abajur modelleri, özellikle ayak yapısı çok farklı olan ürünlerdir. Bu nedenle fiyat farklılıklarının görülebilir. Seramik abajur modelleri de son derece şık ve klasik görünümlere sahip olan ürünlerin başında geliyor. Ayak kısmı seramik kullanılarak üretilen bu modeller özellikle ağaç abajur ve ahşap abajurlara göre daha farklı fiyat aralıklarına sahiptir.

Abajur fiyatları belirlenirken baz alınan faktörlerden bir diğeri de abajurun pilli olup olmamasıdır. Pilli abajur modelleri daha küçük yapılarak ve daha az güçlü bir aydınlatma yapısına sahiptir. Bu nedenle ucuz abajur almak istiyorsanız pille çalışan modelleri tercih edebilirsiniz. Abajur alacağınız zaman ilk olarak bütçenizi belirlemeli ve bütçeniz doğrultusunda ürünleri listelemelisiniz. Ardından renk seçimini yaparak bir bütünlük yakalamalısınız. Siyah abajur, beyza abajur ya da pembe abajur gibi en çok tercih edilen ürünlerin yanı sıra kumaş başlıkları da tercih edebilirsiniz.

Abajurlarda modellerin fiyatlara etkisi bir hayli fazladır. Örneğin seramik ve cam ayaklara sahip olan ve özel bir tasarımı yansıtan abajurlar ile ayaklı abajurların fiyat aralıkları aynı değildir. Modern abajur çeşitlerinden birini alacağınız zaman nasıl bir modele ihtiyaç duyduğunuz, abajuru kullanma alanınız ve kullanım amacınız bir hayli önemlidir. Özellikle salonunuz için bir abajur almak istiyorsanız şık ve modern bir ürün tercih etmelisiniz. Bu durumda da bütçenizi esnetmeniz gerekebilir. Fakat yatak odası ya da çocuğunuzun odası için bir abajur almak isterseniz daha sportif ve ucuz abajur modelleri tercih ederek dekorasyonunuzu destekleyebilirsiniz. Hangi modeli tercih ederseniz edin ortam ile uyumlu bir ürün alarak bütünlüğü sağlamanız gerektiğini göz ardı etmemelisiniz.

Abajurlarda modellerin fiyatlara etkisi bir hayli fazladır. Örneğin seramik ve cam ayaklara sahip olan ve özel bir tasarımı yansıtan abajurlar ile ayaklı abajurların fiyat aralıkları aynı değildir. Modern abajur çeşitlerinden birini alacağınız zaman nasıl bir modele ihtiyaç duyduğunuz, abajuru kullanma alanınız ve kullanım amacınız bir hayli önemlidir. Özellikle salonunuz için bir abajur almak istiyorsanız şık ve modern bir ürün tercih etmelisiniz. Bu durumda da bütçenizi esnetmeniz gerekebilir. Fakat yatak odası ya da çocuğunuzun odası için bir abajur almak isterseniz daha sportif ve ucuz abajur modelleri tercih ederek dekorasyonunuzu destekleyebilirsiniz. Hangi modeli tercih ederseniz edin ortam ile uyumlu bir ürün alarak bütünlüğü sağlamanız gerektiğini göz ardı etmemelisiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.