" />
sadsad x
asdasd

Alez Modelleri

Sıralama seçin
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

 Alez

Alez Nedir?

Alez, yataklarınızı dış etkenlere karşı koruyan, kondisyonlarını uzun süre muhafaza etmelerini sağlayan bir ev tekstili ürünüdür. Kelime karşılığı olarak “koruyucu yatak örtüsü” anlamına gelmektedir. Alezi çarşafa benzetmek mümkündür ancak çarşaf vazifesi görmez. Büyük oranda yataklar için kullanılmakla birlikte yastık alezi gibi türleri de bulunmaktadır.

Alez modelleri farklı türlerde olabilmektedir. Kullanıcıların aradığı özellikler alezlerin farklı malzeme ve dokuma teknikleriyle üretilmesine yol açmaktadır. Alez imalatında genellikle pamuk, microfiber, bambu, polyester kumaş, PVC kaplamalı kumaş ve elastik bant gibi malzemeler kullanılır. Bu malzeme çeşitliliği yatağın sıvı geçirmez, dayanıklı ya da hijyenik olmasını sağlar ve uzun ömürlü kullanım için tavsiye edilir.

Alez Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eğer lastikli çarşaf yerine düz çarşaf kullanmayı tercih ediyorsanız, çarşafınızın kaymasını ve buruşmasını en aza indirgemek için alez kullanabilirsiniz. Ayrıca daha yüksek ısılarda yıkanabildikleri için ev haricinde otel, hastane, öğrenci yurdu gibi yerlerde de hijyeni sağlamak adına alez tercih edilebilir. Bakteri gibi alerji yapan unsurların oluşumunu engellemesi sayesinde yatak odalarınızı sağlık yönünden iyileştirebilirsiniz.

Alezin alerji yapmayan türden olması, kullanılan kumaş türüne bağlıdır. Bella Maison marka alezlerde kullanılan malzemeler, alerji oluşumuna yol açan bakteri ve mantar oluşumunu engellemektedir.

Alezin kullanımı son derece kolaydır. Uygun ölçülerde seçeceğiniz bir yatak alezi, kenarlarındaki lastiklerin yatağa geçirilmesiyle saniyeler içinde kullanıma hazır hale getirilebilir. Su geçirmez alez modelleri, yatağı sıvı dökülmelerine karşı korumasına rağmen hava geçirgenliği olmaması sebebiyle uzun süreli kullanılmamalıdır.

Alez Modelleri

%100 Türk malı olan Bella Maison alezleri bambu, microfiber ve aloevera olmak üzere üç farklı türde imal edilmektedir. Tek kişilik alez 100x200 ve 120x200 cm, çift kişilik alez 160x200 cm, king size alez ise 180x200 cm ölçülerindedir. Doğal, dayanıklı ve nefes almaya elverişli Bella Maison marka alezler terleme sorununu önlemeye yardımcıdır; nemi hızlı emerler ve aynı hızda kururlar. Serinlik ve ferahlık hissiyatı oluşturdukları için bahar ve yaz ayları için ideal ev tekstili ürünleridir. Bakteri üremesini ve gelişimini engelleyici özelliğinden dolayı alerji sorununa yol açmazlar.

Alez Fiyatları

Alez fiyatları kullanılan malzemenin türü ve kalitesiyle doğrudan ilgilidir. Tasarım ve üretim aşamalarında daima müşteri memnuniyetinin gözetildiği Bella Maison alez modelleri, indirimli fiyatlar içeren kampanya dönemleri ve hemen sepete ekle gibi üyelerimize özel fırsat seçenekleriyle beğeninize sunulmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.