sadsad x
asdasd

Banyo Havlusu Modelleri

Sıralama seçin
Toplam 17 ürün görüntüleniyor.

Banyo Havlusu

Dünden Bugüne Havlu

“İnce ve yumuşak tüy” anlamına gelen “hav” kelimesinden türeyen havlunun, ilk olarak 17. yüzyılda Bursa’da üretildiğine ve kullanıldığına dair kaynaklar bulunuyor. Türk havlularının dünya çapında ünlü olması da bu bilgiyi doğrular nitelikteki gerçeklerden biri. Pamuk veya ketenden üretilen, dönemin kayıtlarında “peştamal” diye anılan bu havlu çeşidi, başlarda vücudu tam olarak saran uzunlukta fakat dar üretilirken, sonraları daha geniş olarak imal edilmeye ve o şekilde kullanılmaya başlanmış. Sonraki yıllarda talepler doğrultusunda havlu da şekil değiştirmiş; dokumacılar daha ayrıntılı tasarımlar üzerinde çalışmaya başlamışlar. Önceleri pahalı olan havlu, pamuk üretimindeki gelişmeler ve endüstrileşmeyle birlikte herkesin satın alabileceği bir ürüne dönüşmüş.

Banyo Havlusu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uzunca bir dönem yalnızca tekstil ürünü olarak görülen ve o şekilde kullanılan havlu, zaman içinde banyo dekorasyonunda da önemli bir yere sahip oldu. Banyonuzda uyguladığınız dekorasyon tarzının önemli parçalarından birine dönüşen havluları seçerken aranan kriterlere zamanla tasarım da eklendi. Bundan dolayı, günümüzde pek çok farklı materyalden üretilen, sayısız renk ve desende havlu bulunuyor piyasada.

Bu bilgiler ışığında, banyo havlusu seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurun “beklentiyi karşılamak” olduğu söylenebilir. Kullandığınız mekânın tarzını ve kendi önceliklerinizi bir araya getirdiğinizde; ayak havlusu, plaj havlusu, yüz havlusupeştemal fark etmeksizin doğru ürünü seçmeye oldukça yaklaşmış olacaksınız.

Erkek Banyo Havlusu Modelleri

Bir havlunun en dikkat çekici ve olmazsa olmaz kalite göstergesi su emiciliğidir. Havlunun üzerine birkaç damla su dökerek bunu test edebilirsiniz. Yüksek emiciliğe sahip havlular suyu yalnızca birkaç saniye içinde emecektir. Eğer su damlaları havluyla birlikte hareket ediyor, üzerinden kayıp gidiyorsa o üründen kesinlikle uzak durmalısınız. Bella Maison ürün gamındaki en iddialı parçalardan olan havlular, bu konudaki tüm müşteri ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak kadar yüksek bir kalite standardıyla üretiliyor.

Erkek banyo havlusu veya bayan banyo havlusu diye ayrıca kategorik bir ayrıma gitmeden tüm banyo havlusu modelleri için dikkat edilmesi gerek bir başka önemli nokta da havlunun kuruma süresidir. Özellikle sık kullanım koşullarında, iyi bir havlunun suyu emdiği ölçüde hızlı kuruması beklenir. Eğer bu gerçekleşmiyorsa, hem havlu tekrar kullanıldığında rahatsızlık verir hem de nemli ürünün koku yapması sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Uzun süre ıslak kalan havluların bakteriler için uygun bir ortam hazırlayarak sağlığı tehdit edebileceğini de unutmamalı.

Bayan Banyo Havlusu Modelleri

Doğrudan cildimize temas ettiği için, diğer tüm özelliklerinden bağımsız olarak banyo havlusunun vereceği yumuşaklık hissi de asla göz ardı edilmemeli. Bu yüzden, havlu seçimi esnasında ürünün sert ve rahatsız edici bir his yaratıp yaratmadığını kontrol etmeniz önerilir.

Banyo Havlusu Fiyatları

Banyo havlusu fiyatları, içeriğinde kullanılan malzemenin çeşidi ve kalitesiyle doğrudan ilgilidir. Tasarım ve üretim aşamalarında daima müşteri memnuniyetinin gözetildiği Bella Maison havlu modellerini satın almak, kampanya dönemlerinden anında haberdar olmak ya da yeni çıkan ürünleri takip etmek için web sitemize üye olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.