" />
sadsad x
asdasd

Çamaşır Sepeti Modelleri

Sıralama seçin
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

Çamaşır Sepeti Modelleri

Her evin en temel ihtiyaçlarından biri olan çamaşır sepetleri her geçen gün farklı ve özgün tasarımlar alarak kendini yeniliyor. Renk renk, model model ve farklı tasarımlara sahip çamaşır sepetleri evde en çok kullanılan eşyalar arasında yerini alıyor.

Yeni evlenecek çiftlerin de temel ihtiyaçlarından olan çamaşır sepetleri çok fazla aranan ürünler arasında. Bayanların çeyizlerine aradıkları farklı ve güzel tasarımlı ürünler her zaman bulunamayabiliyor. Görüntüsünün yanında kullanım rahatlığı da oldukça önemli bir konudur.

Görsel ve kullanım açısından rahat kullanım sağlayan kirli camaşır sepeti modelleri en fazla tercih edilenler arasında yerini almaktadır. Eski zamanlarda plastik ürünlere yönelim daha fazla iken günümüz standartlarında bu oran düşmüştür. Plastik ürünler hayatımızın her alanında geniş alan kaplıyor iken kansorejen plastik madde kullanımının yaygınlaşması mutlak oranda bunun önüne geçmiştir.

Kişiler tercihlerini artık plastik madde dışında ki malzemelerden yana kullanmaya başlamıştır. En fazla tercih edilen madde çamaşır sepetlerinde hasırlar, bambu, kumaş kaplamalı olan plastikler gibi farklı seçeneklere yerini bırakmıştır. Bir çok aile ise dolap şeklinde kirli çamaşır sepeti yaptırmış ve sabit kullanım olanağı yakalamıştır.

Hasır çamaşır Sepet hasır eski cağlardan beri kullanılan, dayanıklı ve sağlıklı bir malzemedir. Plastik ürünleri daha az kullanmayı tercih eden bireyler hasır sepetlere yönelme göstermektedir. Görünüm olarak da doğal ve nostaljik bir görünüme sahip olması tercih edilmesinde ki en temel etmendir. Farklı olmayı seven kişilerin öncelikli tercihleri hasır çamaşır sepet yönünde olmaktadır.

Bambu Çamaşır Sepeti hasır çamaşır sepetlerine oranla daha yüksek maliyetlidir. Gerçek bambu olmayan sepetler kolayca bozulma sağlarken gerçek bambu olan ve doğru şekilde tasarlanmış olanlar oldukça uzun ömürlü ve kullanışlıdır. Oldukça özel tasarımları bulunan bambu sepetler bir çok kişi tarafından tercih edilip kullanılmaktadır. Genellikle el yapımı ve doğal olan bambu çamaşır sepeti modelleri çok fazla tercih edilmektedir.

Kadife Kirli Sepeti duygusal ve yumuşak ruhlu insanların daha fazla tercih ettiği bir kumaş türünden yapılmıştır. Bu kumaş romantik insanların daha fazla tercih ettiği bir kumaş olmakla beraber kaliteyi tercih edenlerin sevdiği bir kumaştır. Kadife Kirli Sepeti orjinal olmayı seven kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Katlanabilir Çamaşır Sepeti daha az alandan daha fazla verim sağlamak isteyen kişilerin tercih ettiği portatif bir eşyadır. Katlanabilir çamaşır sepeti dar alanları yönetirken daha fazla tercih edildiği görülmektedir.

İki bölmesi olan renkli ve beyazı ayırabileceğiniz bir çamaşır sepeti modeli de ikili çamaşır sepeti modelleridir. Genellikle Kapağı kolay kullanım olanağı sağlar.

Bebek kirli sepeti bebeklerin yetişkin insanlardan daha hassas bir bünyeye sahip olması sebebiyle yetişkinler ile beraber çamaşırlarının yıkanması sakıncalı olabilmektedir. Bununla birlikte kirli çamaşırlarının farklı bir sepette saklanması daha sağlıklı olacaktır. Bebek kirli Sepeti onlara uygun, oldukça sevimli renk ve modelleri ile temin edilebilmektedir.

Gizlenebilen çamaşır dolapları daha toplu ve kullanışlı bir kullanım olanağı sağlar.

Çamaşır Sepeti Süsleme Önerileri

Çamaşır Sepeti ve Kirli çamaşır sepeti modelleri istenilen tarzda bulunamayabilir. Bunu kendimize özgü ve zevkimize göre detaylandırmak ve süslemek mümkündür. Süslemeler tamamiyle hayal dünyamız ve zevklerimiz ile sekil almaktadır.

Öncelikle istenilen boyutta Çamaşır Sepeti veya kirli çamaşır sepeti  temin edilmelidir. Detaysız ve sade bir sepet daha uygun olacaktır. Daha sonra yapılacak olan süsleme belirlenmeli ve süslemeye ihtiyaç duyulan malzemeler temin edilmelidir. Evde ki malzemeler ile de bunları sağlamak mümkündür.

Yapılabilecek bazı Kirli çamaşır sepeti modelleri şöyledir:

Kalın bir örgü ipi kullanarak büyük bir tığ ile etrafına örgü örerek geleneksel aynı zamanda modern bir tasarım yapmak mümkündür. Yahut örgü kılıf şeklinde örülerek ağzına büzgü koyulabilir daha kolay bir kullanım sağlanabilir.

Jüt bir kumaş ve silikon tabancası ile kirli sepeti kaplanarak otantik bir görünüm verilebilir. Bunun için kaplama öncesinden kalın bir kumaş ile kaplayıp daha sonra jüt kumaş ile kaplamak daha sağlam bir görünüm verecektir.

Peluş bir battaniye kumaşı ile Kirli Sepeti kaplanarak bebek kirli sepeti yapılabilir. Daha soft bir kumaş ile kaplanarak sevimli bir kirli çamaşır sepeti yapmakta mümkündür.

Ya da plastik bir çamaşır sepeti boyama yapılarak eskitilmiş bir ahşap görünüme sahip olabilir. Rengi sade olan düz bir çamaşır sepeti detaylanarak boyanabilir. Örneğin minik renkli çiçekler yahut mavi bir sepet üzerine beyaz bulutlar çizilerek bambaşka bir eşyaya dönüştürülebilir.

Elyaftan yapılan bir kılıf ile tıpkı bir bulut görünümüne sahip yapabilirsiniz. Silikon tabancası ile elyafları sepete yapıştırarak bembeyaz bulut görünümünde bir sepet farklı görünebilir.

Daha sade ve şık bir tasarım isteyenler için ise siyah mat bir kağıt ile kaplanıp ya da mat bir boya ile boyanıp sarı yaldızlı boya ile detaylandırıp oldukça zengin bir görünüm verilebilir. Detaylandırma kısmında el beceriniz yok ise hazır stickerlar çok işinize yarayacaktır.

Daha yumuşak bir görünüm için ise beyaz ya da ekru tonlarında bir kağıt ile kaplanarak yine yaldızlı boya ya da yaldızlı sticker ile özel bir tasarım yapabilmek mümkündür.

İstenilen renklerde gökkuşağı görünümlü bir sepet yapmak da mümkündür. Bir bant yardımı ile düz bir şekilde boyamak mümkündür.

Çamaşır sepetlerinin kapağını saçaklar ile kapatarak bir ağaç görünümü vermek de mümkündür.

Kirli Çamaşır Sepeti modelleri araştırılıp zevke göre de yapılabilmektedir.Aynı süslemelerinizi çamaşır sepeti yakınında bulunan eşyalar ile bütünleştirmek onlara da uygular iseniz eşyalar arası uyumunuz bozulmayacaktır. Örneğin çamaşır sepetinize kırmızı bir kurdele bağladınız aynısını havlu ya da sabun koyduğunuz sepete de uygularsanız eşyalar arası bütünlüğü de korumuş olursunuz.

Kullanışlı Çamaşır Sepeti Çeşitleri Ve Boyutları

İkili Çamaşır Sepeti

Daha kullanışlı bir sepet almak için öncelikle ihtiyacınızı belirlemeniz sizin için daha uygun olacaktır. Kullanacağınız alanda sığabilecek boyutta ve aynı zamanda çamaşır yıkama ve biriktirme oranına göre bir büyüklük tespit edilmelidir. Tercihlerin kullanılacak alandaki ideal köşelere sığabilecek boyutlardan yana yapılması daha uygun olacaktır. Küçük alanlar için daha portatif gizlenebilen ya da katlanabilen sepet kullanımı daha uygun olacaktır. ikili çamaşır sepeti ayrı sepetler almak istemeyenler için daha az maliyetli olacaktır.

Kapaklı olması daha kullanışlı olmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda daha dayanıklı bir malzeme kullanılarak yapılması da kullanım ömrünü artıracaktır.

Çamaşır Sepeti Fiyatları

50 liradan başlayıp 300 liraya kadar artan fiyat aralığına sahip çamaşır sepetleri bulunmaktadır. Kullanılan malzeme fiyatları büyük oranda etkilerken fonksiyonları da fiyatında oldukça etkilidir. Uygun fiyata kaliteli malzeme kullananlarda bulunmaktadır. Ortalama oranda bir hasır sepet uzun kullanım sağlayacak ve fiyat olarak da çok fazla olmayan meblağlar ile alınabilecektir.

Çamaşır sepetlerini kullanırken uzun süre su ile temasının engellenmesi, taşıyabileceğinin üzerinde yük kapasitesinin yüklenmemesi, sık sık temizliğinin yapılması ve hijyeninin sağlanması çamaşır sepetinizin daha uzun ömürlü olmasına olanak sağlayacaktır. Hasarlanan bir kısmının tamir edilmeden kullanılmaya devam edilmesi kullanım ömrünü kısaltacaktır. Renginin solması kullanılan malzemenin yahut boyanın düşük kalitede olduğunu gösterirken dış kısmının boyanarak ya da kaplama yapılarak yenilenme işlemi de oldukça basittir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.