" />
sadsad x
asdasd

Çaydanlık ve Demlik Modelleri

Sıralama seçin
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Çaydanlık Modelleri

Bella Maison, en güzel tasarımlarıyla çaydanlık modellerini hizmetinize sunuyor. Çeşitli modeldeki çaydanlıklarla mutfağınıza şıklık katmak için Bella Maison’un çaydanlık modellerine göz atmanızı öneririz. Kaliteli ve sıra dışı tasarımlarla sizlerin beğenisine sunulan birbirinden güzel çaydanlık takımları alıcısını bekliyor. Kolay ve lezzetli çaylar için kaliteli ürünleriyle Bella Masion hizmetinizdedir.

Çaydanlık Temizlemenin Önemli Noktaları

Çaydanlıklar zamanla yıpranır, renkleri değişir, suyun kireçli olmasından ötürü içi kireç bağlamaya başlamaktadır. Bu sarartıyı ve kireci limon tuzu ile çözmeniz mümkün. İki tatlı kaşığı kadar limon tuzunu çaydanlık içine döküp 15 dakika kadar kaynar suda bekletin ve karıştırın. Birkaç defa daha bu işlemi gerçekleştirdiğiniz takdirde kireçler ve sararmalar yavaşça kaybolmaya başlayacaktır.

 Diğer bir yöntem ise sirkeli su ile çaydanlık iyice temizlenmelidir. Burada yapılan temizlik malzemelerinin doğal olması gerekmektedir. Özellikle limon tuzu sirke gibi maddeleri kullanarak yapay etmenlerden kaçınmak gereklidir. Genellikle çaydanlığın içine sirke döküp yarıya kadar kaynar suyla doldurmak kireçleri azaltmada yardımcı olacaktır.

 Cam çaydanlıklar ise daha farklıdır. Cam çaydanlık yüzeyi daha hassas olacağından biraz daha dikkatli davranılması gerekmektedir. Metal çaydanlıklara kimyasal madde sürülebilirken cam çaydanlık daha doğal maddelerle temizlenmesi icap etmektedir. Çeşitli çaydanlıkların temizlemesi de birbirinden farklı olacak şekilde ayarlanmalıdır. Cam çaydanlıklar metale göre daha az kireç tutma eğilimi göstermektedir. Bu nedenle cam çaydanlığı temizlemek daha rahat olacaktır.

 Diğer bir tür de porselen çaydanlık, dışı genelde tasarımlarla donatıldığı için tasarımı bozmayacak şekilde çok etkin kimyasal maddeler kullanılmamalıdır. Bu modeller de temizlik yıpranmaya sebep olacağı için diğer çaydanlıklara nazaran daha az temizlik uygulanmalıdır. Zarif görünümüyle porselen çaydanlık mutfağınıza şık bir tasarım sunmaktadır. Çeşitli çaydanlık modelleri farklı temizlik sistemiyle temizlenmelidir. Genel olarak doğal temizlik malzemesi kullanmak gereklidir. Farklı tipte çaydanlık modelleri dikkat edilmediği takdirde çeşitli hasarlar almaya yatkındır.

Çaydanlık Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En önemli husus demlik kalitedir. Çaydanlığın kalitesi demlik nasılsa ona göre şekil almaktadır. Eski tip çaydanlıklardan ziyade elektrikli çaydanlık günümüze damga vuran diğer aletlerden birisidir. Daha pratik, lezzetli ve konforlu olan elektrikli çaydanlık aletleri Bella Maison sitesinde hizmetinize sunulmaktadır. Eskiye dönmek içinse bakır çaydanlık modelleri size daha uygun olacaktır. Bu modeller daha çok bahçe, bağ gibi yerlerde tercih edilmektedir. Çay lezzeti bakır çaydanlık için daha yoğundur. Özellikle odun ateşinde yapıldığı takdirde genellikle temizlik yapılmadan kullanılmaktadır.

 Diğer modellerden biri de düdüklü çaydanlık modelidir. Bu model genelde İngiliz mutfaklarında kullanılmakla birlikte çeşitli kültürlerden geçip günümüze kadar ulaşmıştır. Şık tasarımı ve lezzetiyle dikkat çeken düdüklü çaydanlık mutfağınıza farklılık katmaktadır. Bütün çaydanlık modelleri birbirinden farklı kişilere hitap etmekle birlikte sizin zevkinize en uygun olanını tercih etmeniz en doğru seçim olacaktır. Lezzet bakımından farklılıklar olsa da ortalama olarak hepsi de aynı kapıya çıkmaktadır.

 Genel olarak çaydanlık fiyatları çeşit ve modeline göre değişiklikler göstermektedir. Bu bağlamda net bir fiyatları yoktur. Her çaydanlığın işçiliği farklı ve verdiği lezzet kişiden kişiye göre değişiklik kazanmaktadır. Fiyatları piyasaya göre çeşitlilik kazanmıştır. Genellikle çaydanlık fiyatları çeşit ve modeline göre değişmektedir.

 Eğer kalabalık bir aileniz varsa da jumbo çaydanlık size daha uygun olmaktadır. İçinde büyük çaylar demleyebileceğiniz ve kalabalık misafirleri ağırlamak için kullanabileceğiniz jumbo çaydanlık modelleri daha fazla çay yapmanıza yardımcı olmaktadır. Çeşitli modeldeki çaydanlıklar aile yapısına kişi sayısına ve lezzet kalitesine göre çeşitlilik göstermektedir. Diğer bir çaydanlık modeli de granit çaydanlık modelidir. Bu çaydanlıklar da zevk ve tasarıma göre özellikle kadınların dikkatini çekmektedir. Yapısı daha farklı olan granit çaydanlık sabah kahvaltılarında sıklıkla kullanılmaktadır.

 En çok tercih edilen model ise çelik çaydanlık modelidir. Bu model hemen hemen her evde kolay temizlendiği için bulunabilmektedir. Pratik ve kolay bir temizleme yapısına sahip olan çelik çaydanlık dışını kimyasallarla içini ise doğal temizleyici maddeleri ile temizlemek faydalı olacaktır. Genel olarak çaydanlık takımı mümkünse sirke, limon gibi doğal temizlik maddeleri ile temizlenmesi gerekmektedir. Doğal temizlenen çaydanlık takımı daha az yıpranacak ve daha uzun ömürlü kullanılabilmektedir.

 Tek başına bahçe işiyle uğraşan işçiler ise genel olarak alüminyum çaydanlık tercih etmektedirler. Hem küçük çaydanlık hem de alüminyum çaydanlık olması hasebiyle tercihen sık kullanılmaktadır. İş yerinde tüpün üstünde tek başına kullanılabilen küçük çaydanlık genellikle park bahçe işçileri için idealdir.

 Misafir ağırlamak için alacağınız çaydanlık ise genellikle büyük boy çaydanlık takımları olmalıdır. Eğer kalabalık ve geniş bir ailede yaşıyorsanız aynı zamanda çay tüketimi fazla ise büyük boy çaydanlık takımları sizler için idealdir. Bu çaydanlıklar genellikle misafirlere özel olarak kullanılmaktadır. Misafiri çok olan ailelere özel olarak bu çay takımını almaları tavsiye edilmektedir.

 Çekirdek bir aile yapınız varsa da mini çaydanlık sizler için ideal olacaktır. Sabah kahvaltı sırasında bir iki bardak çay içip kalkıyorsanız mini çaydanlık alarak rahatça kullanabilirsiniz. Çayı fazla tüketmeyen nadiren içen aileler için ideal bir çaydanlıktır. Piyasa da çeşitli olarak satılan çaydanlık seti kullanıcıların dikkatini çekmekte ve alışılagelmişlerin dışında yenilikçi fikirler aramaktadırlar. Bu fikirlere Bella Maison olarak çaydanlık seti konusunda her müşteriye hitap eden yapısıyla hizmet vermeye ve kaliteli döküm çaydanlık gibi modelleri müşterilerle buluşturmaktadır. Birbirinden şık tasarımlarıyla döküm çaydanlık modelleri beğeninize sunulmak üzere Bella Maison adresinden ziyaret edebilirsiniz. Renkli takımlar sevenlere ise kırmızı çaydanlık modelleri doğru seçim olacaktır. Modeller kırmızı çaydanlık olarak canlılık ve mutfağınıza estetik katmaktadır. Renkli ve farklı görünümüyle dikkat çekmektedir.

 En fazla talebin olduğu model boyu ise orta boy çaydanlık takımlarıdır. Bu model genel olarak birçok aile yapısına hitap etmektedir. Nitekim orta boy çaydanlık takımı genel olarak beş kişilik bir aile için idealdir. Farklı çaydanlık çeşitleri ve birçok şık tasarımlarla online ve güvenilir alışveriş için Bella Maison adresini ziyaret edebilir. Birbirinden güzel çaydanlık çeşitleri için fikir yürütebilirsiniz.

Çaydanlık Fiyatları

Genel olarak bir ortalaması olmayan çaydanlık çeşitlerinin farklı farklı fiyat yapılandırması vardır. Örneğin bakır çaydanlık fiyatları ile renkli çaydanlık takımları arasında fiyatlar farklılık göstermektedir. Alacağınız çaydanlık takımının yapısı modeli şekli ve kalitesine göre fiyatlarda iniş çıkışlar olabilmektedir. İndirim günlerini takip edebilir ve büyük indirim fırsatları için takipte kalabilirsiniz. En çok merak edilen renkli çaydanlık takımları ve mutfak tasarımının uyumu hanımlar için büyük önem arz etmektedir. Diğer yandan bakır çaydanlık fiyatları modele ve kalitesine göre farklılıklar göstermesi doğaldır.

 Bella Maison ailesi her bütçeye uygun şekilde ve kaliteli ürünlerle müşterilerine hizmet verme konusunda çalışmaktadır. Müşteri memnuniyeti her şeyden önce gelmektedir. Online olarak güvenli alışveriş yapmak için www.bellamaison.com adresini ziyaret edebilir, güvenli ve kaliteli alışveriş yapabilirsiniz. Müşterilere en uygun fiyatlarla en kaliteli ürün hizmetini sunmaya çalışan Bella Maison ailesi, her kesimden insana hitap edebilmektedir. Tercih edilen online alışveriş siteleri içinde güvenilirliğini koruyan Bella Maison ailesi müşteri memnuniyetini esas tutmaktadır. Müşterilerin sıkça tercih etmesi için kaliteli ürünlerle hizmet vermeye çalışan site de fiyatlandırmalar oldukça uygun tutulmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.