sadsad x
asdasd
Sıralama seçin

 Çerçeve

Eşyalara değer katan birçok unsur var. Genellikle tasarım, malzeme, estetik, uyum gibi maddi detaylar bunlar. Fakat maddi değeri ne olursa olsun, hiçbir eşya hatıralarla ilişkisi olan objelerden daha kıymetli değil. Kimi zaman basit bir saç tokası son model lüks bir arabadan daha değerli gelir insanlara.

Eşyaya değer katan bu hatıraları canlandıran en yaygın etken fotoğraflar şüphesiz. Günümüzde fotoğraf çekmek saniyelik bir iş olsa da bu fotoğrafın değerini çok da düşürmüyor. Çünkü görüldüğü anda zihindeki anıları çağıran ve insanı zamanda yolculuğa çıkaran daha güçlü bir uyarıcı yok. İşte bu yüzden, yakın ya da uzak tarihli olsun, düğünden doğuma, tatilden okula kadar hayatımızın her alanında iz bırakmış olan detayları saklama eğilimindeyiz. Bu hatıraların bir kısmı da sürekli gözümüzün önünde olsun isteriz. Bu yüzden, gerek evde gerekse ofiste en çok kullandığımız dekoratif objelerin başında fotoğraf çerçevesi modelleri geliyor.

Çerçeve Modelleri

Çerçeve modelleri, malzemesinden rengine, tasarımından boyutuna kadar çok zengin bir çeşitlilik arz ediyor. Masaüstü ve duvar olmak üzere iki kullanım alanı olması bu çeşitliliği daha da arttırıyor. Dikey ya da yatay kullanılabilmesi, farklı türde çerçevelerin -ne kadar ayrı tarzlarda olurlarsa olsunlar- rahatlıkla kombinlenebilmesi gibi avantajlar, çerçevelere belki de başka hiçbir dekoratif obje türüne sahip olmayan bir çekicilik katıyor. Metal, ahşap, plastik, cam gibi malzemelerle akla gelebilecek her tür renk ve modeli barındıran çerçeveler, kelimenin gerçek anlamıyla bulundukları mekâna “hayat” katıyor.

Evinize Uygun Fotoğraf Çerçevesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evinize ya da ofisinize fotoğraf çerçevesi seçmeden önce, hangi fotoğrafları ve onu nerede kullanacağınızı belirlemek faydalı olacaktır. Çerçeveye koymak istediğiniz fotoğraftaki ağırlıklı renk tonu, beğendiğiniz çerçevenin rengini seçerken dikkate alınması gereken unsurlardan biri. Çerçevenin rengi içindeki fotoğrafla uyumlu değilse hoş bir görünüm elde edemeyebilirsiniz. Öte yandan, henüz hangi fotoğrafı kullanacağınıza karar vermediyseniz, her tür fotoğrafla ve renkle uyumundan dolayı beyaz renkli çerçeveleri tercih edebilirsiniz.

Kullanacağınız fotoğrafın büyüklüğünü de mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Eğer fotoğraf çok fazla detay barındırmıyorsa küçük ebatta bastırabilir ve ona uygun küçük bir çerçeveye yerleştirebilirsiniz. Fakat fotoğraf fazla detay barındırıyorsa onu daha büyük ebatta bastırmanız ve çerçevesini de ona göre belirlemeniz gerekir. Bununla birlikte, çok sayıda çerçevenin bir arada oldukça hoş bir görüntü oluşturduğunu ve bunun dekoratif olarak oldukça şık bir seçenek olduğunu da aklınızdan çıkarmayın. Burada dikkat edilmesi gereken detay, birlikte ne kadar hoş dursalar da çerçevelerin mekândaki diğer eşyalarla uyumsuz görünmemesine dikkat etmektir. Bu gibi muhtemel olumsuzlukları; vazo, mumluk, dekoratif yastık gibi ürünler kullanarak aşabilir, kontrast oluşturan eşyalar arasında görünümü yumuşatıcı geçiş objeleri tercih edebilirsiniz.

Fotoğraf Çerçevesi Fiyatları

Çerçeve fiyatları, ürünün kalitesine ve ebadına göre değişiklik gösterebilir. Beğendiğiniz tüm Bella Maison ürünlerini olduğu gibi fotoğraf çerçevelerini de hemen sepete ekleyin gibi fırsat seçenekleri ya da indirimli fiyatlar içeren kampanya avantajlarıyla satın alabilirsiniz. Hem yeni çıkan ürünlerden haberdar olmak hem de avantajlı fırsatları kaçırmamak için web sitemiz üzerinden e-bülten aboneliği başlatabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.