sadsad x
asdasd

El Havlusu Modelleri 

Sıralama seçin
Toplam 29 ürün görüntüleniyor.

El Havlusu

İhtiyacı olan tüm eşyasını ve her türden detayını özenle seçtiğimiz evlerimizin aksesuarlar seçiminde dikkat etmemiz gereken bölümlerinden biri de banyo. Çünkü banyoda kullandığımız ürünlerin birçoğu yoğun biçimde doğrudan tenimize temas ettiği için seçim yaparken ekstra hassasiyet göstermemiz gerekiyor. Banyo dendiğinde akla gelen ilk ve en büyük ihtiyaç ise havlu elbette.

Havlu, en geniş anlamıyla suyu emme özelliğine sahip iplik ve dokuma biçimiyle imal edilmiş kumaş demek. Havlu kumaşı, bukle adı verilen tek ya da çift yüzeyinde birden halka şeklinde kıvrılmış ipliklerden üretilir. Elde edilen kumaş dokumadan sonra bazı özel işlemlerden geçirilerek emiş gücü arttırılır. Sonrasında bordürlü, bordürsüz, nakışlı, dantelli, jakarlı, biyeli, iplik boyalı, baskılı olarak bildiğimiz pek çok kalitede ve çeşitte yüzlerce farklı şekilde son kullanıcıya ulaştırılır.

El Havlusu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Havlular, malzemeleri ve işçilikleri genellikle aynı olmak üzere ölçülerine göre el havlusu, yüz havlusu, ayak havlusu, banyo havlusu ve plaj havlusu gibi kategorilere ayrılır. Bu ölçüler önemlidir, çünkü günlük olarak sürekli kullandığımız için kullanım kolaylığı sağlaması açısından doğru ölçülerde havlulara sahip olmamız gerekiyor. Bu yüzden el havluları (yalnızca ellerimizi yıkadığımızda kullanılacağı için) 35x50 ölçülerinde üretilir.

Havlu seti seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli kriter, havlunu gramajı ve hav yüksekliğidir. Çünkü bu etkenler su emiciliğinin yüksek olmasını sağladığı gibi dokunulduğunda yumuşaklık hissi almanızı ve kullanım ömrünün uzun olmasını sağlar. Havlunun üretiminde kullanılan iplik türü dayanıklılık, emicilik, yumuşaklık, renk gibi birçok detayda fark yaratır. Pamuk ve bambu gibi doğal lifler kullanılarak imal edilen el havlusu modelleri teniniz için en uygunudur. Bünyesinde petrol türevi kimyasal madde barındırmadığından çevreye de maksimum derecede duyarlıdır.

Erkek El Havlusu Modelleri

Havlu seçiminizi yapmadan önce kullanım amacınızı ve tarzınızı belirlemek faydalı olacaktır. Günlük ev kullanımın yanında plaj ya da spor salonu gibi ortamlarda farklı tür erkek el havlusu tercih etmek gerekebilir. Sıkça kullanıldığı, sürekli yıkama ve kurutma işlemi gören bir ürün olduğu için havlunun dikiş kalitesi de oldukça önemlidir. Satın aldığınız havlunun kalitesi ne kadar yüksekse yıkama esnasında oluşması muhtemel sökülme, yırtılma gibi durumlar minimuma indirilir.

Bayan El Havlusu Modelleri

Dikkat edilmesi gereken bir başka nokta ise kullanacağınız havlunun banyonuzun dekorasyonuyla uyumudur. Havlunun kullanılacağı banyonun genel renk tonları ile askılık gibi aksesuarlar, havlunun renk ve deseniyle uyumlu olmalıdır. Hatta aynı ortamda bulundukları için bayan el havlusu ile bornoz uyumunu sağlamak da banyonuzun şıklığını arttıracaktır.

El havlularının maksimum 30 derece suyla elde veya çamaşır makinesinde yıkamalısınız. Bu sayede havluların su emiş gücü ilk günkü yükseklikte kalmaya devam eder ve daha uzun süreli bir kullanım sağlanır.

El Havlusu Fiyatları

El havlusu fiyatları belirlenirken dikkate alınan ana unsur malzeme kalitesidir. Ancak bu her kaliteli ürünün pahalı olacağı anlamına gelmiyor. Bella Maison marka tüm havlu modellerine çeşitli indirim oranı seçenekleri barındıran kampanya dönemleri ile hemen sepete ekleyin gibi fırsat avantajlarıyla kolayca ulaşabilirsiniz. Yeni sezon ürünlerinden, fırsat ve kampanya duyurularından haberdar olmak için web sitemiz üzerinden üye olarak e-bülten aboneliği başlatabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.