sadsad x
asdasd

Peçete Modelleri ve Fiyatları

Sıralama seçin
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

 Peçete

Peçete Modelleri

Ev dekorasyonunun en detaylı, en zahmetli ama iyi tasarlandığında en güzel parçası yemek sofrası şüphesiz. Yemek tabağı, çatal kaşık takımı, bardak, kadeh, Amerikan servis, sürahi, salata kâsesi, masa örtüsü diye uzayıp giden ve onlarca parçadan oluşan bir sofra kurmak kolay değil. Fakat beğeninize uygun bir sofra kurup sevdiklerinizle birlikte başına oturduğunuzda aldığınız keyfin de verdiğiniz zahmete değdiğini unutmamak gerekiyor.

İyi bir yemek sofrası, ana unsurları ne kadar iyi düşünülürse düşünülsün kendini detaylarda gösterir. Tabaklarınızın şıklığı, çatal bıçak takımının uyumu genel görünümü belirlese de ilk başta fark edilmeyen küçük detaylar, sofraya yapılan son dokunuşlar tasarımınızın bütünlüğe kavuşmasını sağlıyor.

Peçete Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Amerikan servis, mumluk, masa örtüsü gibi detaylar arasında, bir sofranın tamamlayıcı unsuru olarak en çok öne çıkan ürünün peçete olduğunu söylemek çok da iddialı olmayacaktır. Çünkü yalnızca malzemesi, rengi ya da deseniyle değil, kullanıcının hayal gücüne bağlı olarak değişen çok sayıda katlama biçimiyle de peçeteler sofra tasarımınızda sayısız alternatif üretmenize yardımcı olabilir.

Peçete modelleri, kâğıt ve kumaş olmak üzere iki farklı türde imal ediliyor. Çeşitlilik ve ekonomik uygunluk açısından kağıt peçete modelleri, dayanıklılık ve işlevsellik açısından ise kumaş peçete modelleri daha çok tercih ediliyor. Fakat ister kâğıt ister kumaş peçete tercih edin, dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, kullanacağınız peçetenin sofranızla uyumu olmalı.

Çeyizlik Peçete Nasıl Seçilmelidir?

Peçete seçerken sıkça yapılan hatalardan biri, masa örtüsü rengini dikkate almamak oluyor. Peçete ne kadar şık olursa olsun, eğer masa örtünüzle kontrast oluşturmuyorsa genel görünüm içinde kaybolur. Bu yüzden, örneğin mavi bir masa örtüsü ile mavi peçete, kırmızı bir masa örtüsü ile kırmızı peçete kullanmamak gerekiyor. Birbirinin tamamlayan, ama aynı zamanda ayrı ayrı kendini gösteren renk kombinasyonları (mavi-beyaz, pembe-mor, kırmızı-beyaz, sarı-yeşil gibi) oluşturabilirsiniz.

Peçetelerinizin çatal kaşık takımı ile uyumu da oldukça önemli. Çelik-nikel görünümlü setler çoğu renkle uyumlu olsa da son zamanlarda revaçta olan gold (altın sarısı) ve rose (gülkurusu) gibi çatal bıçak takımları için biraz daha ince eleyip sık dokumak, rengi daha dikkatlice seçmek gerekiyor.

Peçete Fiyatları

Peçete fiyatları diğer sofra grubu ürünlerine kıyasla görece daha uygun olmakla birlikte ne tür malzemeden üretildiğine göre değişiklik gösterebiliyor. Kâğıt peçete modelleri kumaş olanlarına göre daha ekonomik elbette; ancak onların da tek kullanımlık olduklarını ve uzun vadede kumaş peçeteden daha maliyetli olduklarını unutmamak gerekiyor. Bella Maison ürünlerini takım olarak değil tek tek satın alabildiğiniz için farklı türde peçeteleri birbirleriyle de kombinleyebilirsiniz. Avantajlı satın alma fırsatları sunan kampanya dönemlerini kaçırmamak ve yeni çıkan ürünlerden anında haberdar olmak için web sitemize üye olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.