sadsad x
asdasd

Peştamal Modelleri

Sıralama seçin
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Peştamal

Pamuk, keten ve bambu gibi farklı malzemelerden, yüzlerce çeşit desen ve renkte üretilen peştamal, tende oluşturduğu okşayıcı his sebebiyle havlulardan ayrılıyor ve özellikle plajlarda giderek daha fazla tercih ediliyor. Yüksek su çekme özelliğine sahip olması, çabuk kuruması, hafifliği ve kolay taşınması gibi özellikleri peştamalı günümüzün gözde tekstil ürünleri arasına sokuyor.

Peştamal, belden aşağı sarılan dikdörtgen formundaki dokuma parçasına deniyor. Kenarları öne, yana veya arkaya gelecek şekilde üst üste bindirilerek kullanılan peştamal, kalça üzerinde düğümlenerek sabitleniyor. Bir zamanlar esnafların çalışırken giydiği peştamal, zaman içerisinde önce kadınların gündelik hayatta kullandığı bir giyim eşyasına dönüşmüş. Ardından hamamlarda kullanılmaya başlayan peştamal modelleri bu sayede günümüzdeki kullanımına en yakın formuna bürünmüş.

Peştamal Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Peştamal seçerken dikkat edilmesi gereken ilk ve en önemli nokta, hangi amaçla kullanacağınızdır. Bugün büyük oranda plaj ve havuz gibi yerlerde kullanılmasına, dolayısıyla su emiş gücü, kuruma süresi ve hafifliğiyle değerlendirilse de rengârenk desenlere olanak sağlayan dokuma özellikleri ile hemen her şekle kolayca girebilmesi peştamalın kullanım alanını da oldukça genişletiyor. Örneğin, banyo havlusu ya da bornoz yaz sıcağında sizi rahatsız ediyorsa, daha rahat bir kurulanma yöntemi olarak erkek peştamal havlusu ya da bayan peştamal havlusu tercih edebilirsiniz. Çok az yer kapladığı için seyahatlerde de kolaylık sağlayan peştamalı yaz tatilinizde plaj havlusu alternatifi olarak da düşünebilirsiniz. İlaveten, denizden çıktığınızda üzerinize alarak plaj elbisesi yerine de peştamal kullanabilirsiniz.

Erkek Peştamal Modelleri

Yalnızca bunlar da değil, hayal gücünüze bağlı olarak peştamala gündelik yaşamınızda da yer açabilir; her tekstil ürününde görülmeyen renk ve desen zenginliği sayesinde piknik örtüsünden koltuk şalına, hatta kıyafetlerinizi tamamlayıcı bir aksesuara dahi dönüştürebilirsiniz. Yeni şeyler denemekten korkmayan birçok tasarımcının peştamalı bir iç dekorasyon objesi olarak sıkça kullandığı göz önüne alındığında bu tarz girişimlerin yaratıcılığı ne kadar tetiklediği daha iyi anlaşılıyor.

Bayan Peştamal Modelleri

Her ne amaçla satın alırsanız alın, kendisini “joker” sınıfına sokan özelliğinden dolayı peştamalı banyonuzun paspas, sıvı sabunluk, yüz havlusu gibi değişmez parçalarından biri yapmanız kaçınılmaz görünüyor. Yaz aylarında daha sık ihtiyaç duyulduğu da düşünülünce elinizin altında her zaman birkaç peştamal bulunmasının gerekliliğine şüphe kalmıyor.

Peştamal Fiyatları

Peştamal fiyatları, tüm tekstil ürünlerinde olduğu gibi kaliteyle doğrudan ilgilidir. Tasarımından üretimine kadar tüm safhalarıyla %100 Türk malı olan Bella Maison peştamallarını incelemek ve hemen satın almak için mağazalarımıza ve Online Shop’a uğrayabilirsiniz. İndirimli fiyatlar içeren kampanya dönemlerini kaçırmamak ve yeni çıkan ürünlerden anında haberdar olmak için web sitemize üye olarak e-bülten aboneliği başlatabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.