" />
sadsad x
asdasd

Tüm Servis Gereçleri Modelleri

Sıralama seçin
Toplam 25 ürün görüntüleniyor.

Mutfak Servis Gereçleri Modelleri

Hazırladığınız yemekleri en güzel sunumlarla konuklarınıza ikram etmek için mutfak gereçlerine ihtiyaç vardır ve mutfak gereçlerinde çeşitlilik önemlidir. Davetlilere ikram yaparken veya kendi evimizin içinde ev halkına sofra hazırlarken mutfakta bolca vakit geçiren hanımlar için en önemli unsurlardan birisi servis gereçleri olmaktadır.

Mutfak Servis Gereçleri Ürünleri Nelerdir?

 Bu servis gereçleri ise şu şekilde sıralanabilir:

 Günlük yemek takımı

 Misafir yemek takımı

 Misafir çatal bıçak seti

 Günlük çatal bıçak seti

 Çay kaşıkları

 Çay bardakları

 Günlük su bardakları

 Misafir su bardakları

 Çay fincanları

 Kahve fincanları

 Kahve yanı su bardağı

 Meşrubat bardakları

 Sürahi/Karaf

 Kadehler

 Şekerlik

 Peynir tabağı

 Tereyağı kabı

 Pasta tabağı veya pasta seti

 Porselen servis demliği

 Servis tepsisi

 Ekmek sepeti

 Buzluk ve maşa

 Yağlık & sirkelik

 Kahvaltı takımı

 Salata kasesi

 Tuzluk/biberlik

 Çerez kaseleri

 Meyve tabağı

 Meyve & sebze bıçağı

 Et bıçağı

 Ekmek bıçağı

 Dondurma kaseleri

 Kaşıklık

 Spatula

 Süzgeç

 Kepçe

 Sos kepçesi

 Kevgir

 Makarna süzgeci

 Yağdanlık

 Şişe açacağı

 Nihale

 Sarımsak ezici/sarımsak rendesi

 Rende

 Peynir rendesi

 Ekmek kutusu

 Çay süzgeci

 Bambu ve plastik kesme tahtaları

 Bulaşıklık

 Kek fanusu

 Saklama kapları

 Baharat takımı

 Kavanozlar

 Çay termosu

 Çay süzgeci

 Çatal bıçak kutusu

 Tatlılar için yumurta fırçası

Mutfak Servis Gereç Ürünleri Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mutfak servis setleri konusunda temizlik kadar seçilen mutfak araç ve gereçlerinde sağlığa uygunluk açısından da dikkat edilmesi gereken mevzular vardır.

Sağlık açısından hangi tencere ve tavaların tercih edilmesi gerektiği meselesini inceleyecek olursak, servis setleri içinde tencere ve tavalarda çelik, seramik, titanyum gibi neredeyse her geçen gün yeni bir tencere ve tava türünün çıktığına şahitlik etmekteyiz. Bundan dolayı alıcıların aklında “Hangi tencereyi almalıyım?” ya da “En sağlıklı tencere hangisi?” gibi soruların oluşması gayet normal.

Çelik: Her evde bulanan çelik servis gereçleri içinde bulunan çelik tencereler çizilmeye ve paslanmaya karşı oldukça dayanıklı olmalarının yanı sıra birçok tencere türüne göre daha sağlıklı olmalarından dolayı farklarını ortaya koymaktadırlar. Isıyı muhafaza eden çelik servis gereçleri arasında olan çelik tencerelerin sunduğu bir diğer avantaj ise pişirilen yemeklerin bu kaplarda kolaylıkla muhafaza edilebilmeleridir.

Teflon: Pişirilen yiyeceği yapıştırmaması sebebiyle hemen hemen her evde kendine kolaylıkla yer edinebilen teflon tencereyi kullanırken oldukça dikkatli olmak gerekir. Kolay çizilebilen yapısından dolayı teflon tencere ve tavalara metal çatal veya kaşık temas ettirilmemelidir. Aksi takdirde meydana gekebilecek çizikler, oksitlenme sebebiyle zehirlenmelere yol açabilir.

Bakır: Pişirilen yemeğin lezzetli olmasını sağlayan ve biraz da nostaljik bir havası olan yemek servis gereçleri arasında yer alan bakır tavalar ve tencerelerin dezavantajı, düzenli olarak bakıma ihtiyaç duymasıdır. Besinlerin içerisindeki asit sebebiyle kalayı kolaylıkla bozulabilen bu tencereler düzenli bir şekilde kalaylanmadığı zaman zehirlenmelere yol açabilir.

Seramik: Yapışmaz yüzeye sahip olduğu için teflon ürünlere bir alternatif olarak sunulan seramik tencerelerde de pişirilen yemeğin saklaması, üründeki kurşunun yemeğe geçmesine neden olabilir ve bu da sağlığı, hatta hayatı riske edebilir. Bunun yanı sıra yemek servis gereçleri arasında yer alan seramik ürünlerdeki çizilmeler de sağlığı olumsuz etkilemektedir.

Döküm: Demirden yapılan ve ısıyı eşit bir şekilde yaymasıyla ünlenen döküm tava ve tencereler ise oldukça sağlıklı ve dayanıklı ürünlerdir. Hatta bu ürünler için ömürlük denilebilir. Ama döküm tencere ve tavaların diğer türlere göre daha ağır ve pahalı olduğunu da eklemek gerekir.

Titanyum: Granit gibi doğada bulunan maddeden meydana gelen titanyum tencerelerin granitten çok daha dayanıklı olduğu söylenmekle birlikte aynı zamanda yapışmaz özellikte ürün arayan çoğu insan son teknoloji içinde yer alan graniti tercih etmektedir. Ama belirtmek gerekir ki ürüne hasar verecek araçlardan kaçınılması önemli bir unsur teşkil etmektedir.

Bir diğer mevzu ise yapılan yemekleri saklamak için ya da alınan kuru yemişleri koymak için saklama kapları mutfakta en çok kullanılan ürünler arasında başı çekmektedir. Bu yüzden de en sağlıklı maddeden üretilen saklama kapları hangileridir diye bir soru akıllara gelmektedir. Belirtmek gerekir ki bakır ya da seramik ürünler, gıda saklamak için uygun olmayan ürünlerdir. Bir diğer konu ise plastik servis gereçleri ise yapımında kullanılan maddeler nedeniyle kanserojen etkiye etkiye sahip olabilmektedir. Bu yüzden saklama kabı seçimi yaparken tercih hakkını cam ürünlerden yana kullanmak gerekir. Aynı zamanda sofra servis gereçleri arasında yer alan bardak veya sürahi gibi ürünlerde de cam tercih edilmelidir.

Peki silikonu ele alacak olursak, yumurta sürme fırçasından kek kabına kadar pek çok mutfak araç gerecinde kullanılan bu maddeden yapılan silikon ürünler görsel olarak oldukça şık görünseler de iş almaya gelimce akillarda silikon sağlıklı mı diye bir soru oluşabiliyor. Silikon ürünlerin, camın da ana maddesi olan silis kumundan yapıldıkları için zararsız olduklarını söylemek mümkündür. Üstelik yapılan keklerin yapışmamasını ve kolaylıkla çıkmasını sağlayan bu ürünler oldukça da kullanışlı oldukları için tercih edilmektedir.Fakat silikon ürünleri alırken dikkat edilmesi gereken bir şey var ki ürün 0 silikondan yapılmalı ve içerisine plastik karıştırılmamış olmalıdır. Çünkü plastik servis gereçleri sağlığı olumsuz etkilemektedir.

Bir diğer konu da mutfakta en çok kullanılan sofra servis gereçleri arasında yer alan mutfak bıçağının ihtiyaç durumunda yetersiz kalması, yemek yapmaktan alınan hazı da en aza indirecektir. Bundan dolayı mutfak bıçağı seçerken nelere bıçağın paslanmaz çelikten yapılmış olmasına dikkat edilmelidir. Alınan bıçakların takım olması gerekmez, önemli olan ihtiyacı karşılayacak büyüklükte ve nitelikte bıçaklar olmalarıdır. Ayrıca bıçak ağırlığının da rahat kullanıma etki eden noktalardan biri olduğu unutulmamalı ve çok ağır bıçaklar tercih edilmemelidir.

Mutfak Servis Gereçleri Kullanım Alanları Nelerdir?

Herhangi bir yemeği pişirebilmek veya servisini yapabilmek için o yemeğin özelliğine göre gerekli olan malzemeler kullanılmalıdır. Mutfak araç gereçleri kullanım amaçları yönünden benzerlik gösterse de bulundukları bölgeye göre şekil açısından değişebilmektedirler.

Tencereler, tavalar, süzgeçler, kepçeler, bıçaklar , kenvir, rende, spatula bunlar yemek yapın aşamasında kullanılan malzemeler arasında yer almaktadır.

Yemek takımları, tabaklar, bardaklar, çatallar, kase, yağdanlıklar, tuzluklar, ekmeklikler, baharatlıklar, ikramlıklar, sürahi ise servis esnasında masaya konulan araç gereçlerdendir.

Dondurma kaseleri, kahve fincanları, çerezlikler, tepsiler ise yemek sonrası ikram servislerinde kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda küçük kase takımları da bu esnada kullanılabilir.

Mutfak Servis Gereçleri Fiyatları

Güvenilir alış-veriş imkanı ve aynı zamanda online satış seçeneği ile bellamaison.com sitesinde en uygun servis gereçleri yer almaktadır.

Bu liste içinde en uygun servis gereçleri sıralanacak olursa:

Cam sürahi 89, 99

Dondurmalık kaseler 129, 99

Aynı zamanda gold servis gereçleri arasında;

Gold kaşıklık 82, 99

Bakır kaşıklık 54, 99

Dark kase 49, 99

Bardak altlığı 39, 99

Dark dondurma kasesi 119, 99

Snow sürahi 59, 99

Snow kase 59, 99

Popcorn kase 39, 99

Popcorn bakır kase 47, 99

Mutfak gereçleri arasında en çok tercih edilenlerden biri gold servis gereçleri arasından seçilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.