" />
sadsad x
asdasd
Tarihçemiz
Tarihçemiz

Ev - Yaşam sektörünün özgün markası Bella Maison’un temelleri, Ali Tan tarafından doksanların başında atıldı. Pek çok iş kolunda başarılara imza atan Tan Ailesi, 1998’de İstanbul’un Samandıra ilçesinde ilk mobilya üretim tesislerini açtı. Özellikle mutfak mobilyaları üretimi alanında uzmanlaşan aile, yurt dışı pazar fırsatlarını değerlendirerek, 2003 yılında Cezayir’de Sarl Cocon Import Export adında kurduğu şirket ile pazarlama faaliyetlerini yürütmeye başladı. Kısa sürede Cezayir’in en büyük orman ürünleri ve mobilya aksesuarları pazarlama firması konumuna yükselen Sarl Cocon, pazarın gelişip büyümesine ve yerli üreticilerin ortaya çıkmasına büyük katkı sağladı. Şu anda Türkiye, Çin ve Avrupa’da lider üretici konumunda olan 50’ye yakın firmanın Cezayir’de tek yetkili satıcılığını yürüten Sarl Cocon, ayrıca kendisine ait Axe, Bnc ve Boxseur markalarıyla yüksek kalitede üretimini yaptırdığı mobilya aksesuarları ve elektrikli el aletleri gibi ürünleri Cezayir pazarında müşterileriyle buluşturmaktadır.

Güvenilir iş ortaklığı sayesinde artan pazar talepleri ile mobilya üretimi konusundaki tecrübelerini Cezayir’de devam ettirme kararı alan Tan Ailesi, 2005 yılında Sarl Coccinelle adlı mobilya üretim tesislerini açtı.  Yeniliklerin öncüsü olan Sarl Coccinelle Cezayir’de faaliyetlerine başladığı ilk yıllarda Türkiye’deki toplu konut kurumunun (TOKİ), Cezayir eş değeri olan ONPİ kurumu ile yaptığı iş ortaklığı sayesinde, Cezayir’de toplu konutların mutfaklarında kullanılan beton tezgâhların yerine uyguladığı modüler sistem ürünleri ile ev dekorasyonunda önemli bir değişimi başlattı.

Bugün devlet ihalelerinin tümünde beton tezgâhlı mutfak yerine, ahşap mutfak mobilyaları uygulayan Sarl Coccinelle; güçlü organizasyon yapısı, çağdaş bakış açısı, teknolojiye ve nitelikli insan kaynağına verdiği önem ile sektörde büyük istihdam yaratan ve çok geniş satış-pazarlama ağına sahip olan Cezayir’in en büyük üreticisidir. Uluslararası başarılarıyla hızlı büyüyen ve tercih edilen saygın bir oyuncu konumuna yükselen Sarl Coccinelle, yılda 12 bin takım yatak odası ve 12 bin takım mutfak mobilyası üretim başarısı göstermektedir.
 
2013 yılında Cezayir faaliyetleri devam ederken Türkiye yatırımlarını güçlendirme kararı alan Tan Ailesi, servis kalitesinin yükseltilmesi, hedef fiyat ve kalite odaklı hizmetin verilmesi ve yurt dışı ithalat organizasyonun geliştirilmesi amacıyla Bengi Dış Ticaret A.Ş.’yi kurdu. 2016 yılına gelindiğinde portföyüne kattığı Tan Invest Dış Ticaret Anonim Şirketi çatısı altında Bella Maison markası ile ev-yaşam sektöründe perakendeye güçlü bir giriş yaptı.

Bella Maison İstanbul’da açtığı ilk mağazaları dışında Ankara ve İzmir başta olmak üzere tüm Türkiye’de önemli lokasyonlarda açacağı ferah mimariye sahip mağazalarında; yatak odası, mutfak ve banyo tekstil grubu ürünlerinin yanı sıra kozmetik, ev giyimi ve ev dekorasyonu kategorilerinde özgün tasarıma sahip, geniş ürün çeşidini Evde Yaşam Keyfi mottosu ile müşterilerine sunmayı amaçlıyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.