" />
sadsad x
asdasd

Tek Kişilik Nevresim Seti Modelleri

Sıralama seçin
Toplam 18 ürün görüntüleniyor.

Tek Kişilik Nevresim Takımı

Hayatımızın neredeyse yarısına yakın bir bölümünü uykuda geçiriyoruz. Rahat bir uyku kaliteli bir gün demek. Rahat bir uyku ise her alanda sağlanamaz konforlu bir yatak da olsa iyi olur ama asıl olmazsa olmaz kaliteli bir kumaş ile üretilmiş olan temiz bir nevresim takımı olmaktadır.

Tek Kişilik Nevresim Takımı Modelleri

Bir çok seçeneğe sahip olan nevresim takımı modelleri gerek renk uyumları gerekse kullanılan kumaşlar ile adeta birer tablo niteliği taşımaktadır. Her yaşa hitap eden tek kişilik nevresim takımı modelleri bir çok farklı boyutlarda üretilmektedir.

Şu şekilde tek kişilik nevresim takımı modelleri için şu örnekler verilebilir. Mesela dantelli tek kişilik nevresim takımı ya da genç tek kişilik nevresim takımı bunların farklı renkleri olarak da siyah tek kişilik nevresim takımı ya da beyaz tek kişilik nevresim takımı ve gri tek kişilik nevresim takımı gibi daha birçok örnek verilebilir.

Yine en çok genç tek kişilik nevresim takımı için kullanılan renkler ve desenler iç açıcı olduğu gibi siyah tek kişilik nevresim takımı olarak da tasarlanmış olağan üstü modeller var. Aynı zamanda çift kişilik nevresim takımı için daha fazla kullanılan hatta genellikle çeyizler için tercih edilen dantel genç tek kişilik nevresim takımı olarak tasarlanmış genç kız odalarında da dantelli tek kişilik nevresim takımı modelleri arasında bulunmaktadır.

Tek Kişilik Nevresim Takımı Nasıl Seçilir? 

Her zaman olduğu gibi bu konuda da renklerin, modellerin ve kullanılacak alanın uyumu çok önemlidir. Bunları takiben tek kişilik nevresim takımı için kullanılan kumaş ve ölçüleri de önemlidir.

Seçim yapmaya kumaş kalitesi belirlenerek başlanmalıdır. Yani saten tek kişilik nevresim takımı ya da pamuk tek kişilik nevresim takımı gibi kaliteli kumaşlar seçilmelidir. Böylece uyku boyunca terleme ya da alerjik bir vücutta reaksiyon gibi sorunlar yaşanmaz.

Daha sonraki aşama yatak boyutuna uygun ölçülerde bir tek kişilik nevresim takımı seçme aşamasına gelindi. Bir çok farklı modele sahip olduğu gibi bir çok farklı ölçüde de üretilmektedir. Standart ölçüler dışında battal boy tek kişilik nevresim takımı ya da king size nevresim takımı gibi bir çok standart dışı ölçülerde de üretilmektedir.

Seçilecek olan tek kişilik nevresim takımı kaliteli kumaştan üretilmiş olmalı ucuz tek kişilik nevresim takımı alarak hem bütçeye zararlı hemde sağlığa zararlıdır. Alınan ucuz tek kişilik nevresim takımı naylon karışımı bir kumaştan üretilmiş olduğu için vücudu yakar ve terletir. Renkler hemen solar ve tek kişilik nevresim takımı kullanım ömrü uzun olmaz.

Yapılacak olan seçimde kişinin renk ve desen zevki de göz önüne alınmalıdır. Kullanıcı severek aldığı kendi zevkine uygun olan bir nevresim takımı içerisinde daha rahat ve huzurlu olacaktır. Bir nevresim takımı deyip geçmeyin.

Tek Kişilik Nevresim Takımı Fiyatları 

Bir çok faktöre bağlı değişmekte olan tek kişilik nevresim takımı fiyatları konusunda belirleyici faktörler şöyle sıralanabilir. Kalite ve kullanım ömrünü belirleyen aynı zamanda da fiyatlara yansıyan kumaş seçenekleri.

Mesela saten tek kişilik nevresim takımı ya da pamuk tek kişilik nevresim takımı ​​​​​​ gibi kumaşlardan üretilmiş olan nevresim takımları fiyat olarak diğerlerine oranla daha pahalı olacaktır. Çünkü kullanılan kaliteli kumaş ürünün üretilme kalitesi bir araya geldiği zaman fiyat artar fakat buradaki fazla fiyat size bütçeye zarar gibi gelmesin.

Şöyle söylemek gerekirse kaliteli bir kumaş ile alınacak olan pahalı bir ürün kalitesiz bir kumaş ile üretilmiş olan ucuz bir ürüne göre daha uzun ömürlü olacaktır. Böylelikle 5 yıl içinde bir kaç tane ucuz tek kişilik nevresim takımı için ödenecek olan fiyat ise kaliteli ve pahalı olan tek kişilik nevresim takımı fiyatları da geçecektir.

Nevresim takımları bir çok mağazada bir çok farklı marka ile karşımıza çıkıyor. Bunlar arasında seçim yapmak ve bu arada da bütçeyi etkilemekte istemeyiz. Hazır nevresim takımları arasında kaliteli kumaş ile üretilen modeller pahalı geliyor ise istenilen kumaş alınıp kendi imkanları ile dikerek kullanmak da bir seçenek olabilir.

Aynı zamanda kullanılan kumaşa bağlı renklerde solma, renk verme ve renklerin birbirine karışması gibi sorunlar ilk yıkama itibariyle ortaya çıkabilir.

Tek Kişilik Nevresim Takımı Nasıl Ütülenir?

Her yıkama sonrası ölçü, model ya da renk ayrımı olmaksızın mutlaka ütü yapılmalıdır. Ütü kumaşın düzgün durmasını sağladığı gibi kumaş üzerinde tutunan mikropların ve bakterilerin yok olmasında sıcak su ve deterjanın ardından en büyük yardımcıdır.

Nevresim takımları 30 derece ısıda yıkanmalı ve düz bir şekilde asılarak kurutulmalıdır. İsteğe bağlı yumuşatıcı kullanılabilir. İstisna olan durumlarda beyaz tek kişilik nevresim takımı kaynatılarak temizleme yapıla bilir. Asılarak kurutulduktan sonra düz bir zeminde kumaşa uyumlu bir ısı ayarında buharlı ütü yapılmalıdır.

Bir çok renk seçeneğine sahip olan nevresim takımları içerisinde gri tek kişilik nevresim takımı oldukça özenli yıkanmalı aynı özenle kurutulmalıdır. Çünkü gri renk renkli grup içerisine ya da beyaz grup içerisine ilave edilemeyen bir renktir. Her zaman tek başına, kumaşı ile uyumlu deterjan ile yıkanmalıdır. Asılarak kurutulan nevresim takımı aynı özenle düz bir zeminde kumaşa uyumlu bir ısı ayarında buharlı ayarda ütü yapılmalıdır.

Birde nevresim takımı tersi çevrilerek yıkanmalı aynı şekilde asılarak kurutulmalıdır. Yine kumaşın tersinden ütü yapılmalıdır. Kumaşın tersinden yapılan ütü renklerin canlı ve parlak kalmasını sağlar.

Düz ve sert zeminde buharlı ütü ile yapılan ütü işlemi kırışıklıkları kolay bir şekilde göndermenize yardımcı olacaktır. Bir başka seçenek ise nevresim takımı tam kurumadan yani hafif nemli olarak toplanır ve bu şekilde ütü yapılabilir. Bu işlemde kırışıklıkların kolay açılmasını sağlar ve aynı zamanda kurutma işlemini de hızlandırmış olur. 

Nevresim takımlarını yıkarken kullanılan yumuşatıcı ve deterjanın bıraktığı güzel koku yapılan ütü işlemi ile daha kalıcı hale gelecektir. Sağlıklı yaşam için her yıkama sonrası bütün kıyafet, havlu ve nevresim gibi tene direk temas eden tekstil ürünleri kumaşa uyumlu bir ısı ayarında buharlı ayarda ütü yapılmalıdır.

Ütü alerjik reaksiyon ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Kumaşa tutunan mikropların ve bakterilerin yok olmasında büyük ölçüde yardımcı olur. Eşyaların düzgün ve güzel görünmelerini sağlar.

Tek Kişilik Nevresim Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Her tekstil ürününde olduğu gibi nevresim takımı seçerken de ilk kumaş seçimine dikkat edilmesi gerekir. Özellikle 100% pamuk olan kumaşlar tercih edilmelidir.

Kullanılacak yatak boyutuna uygun olacak ölçülerde seçimler yapılmalıdır. Mesela çift kişilik nevresim takımı ya da battal boy tek kişilik nevresim takımı ve king size nevresim takımı gibi bir çok seçeneğe sahiptir. Bunların arasından yatağınıza uygun olanını seçmek yeterli olacaktır. 

Alışveriş yapılan marka ve satış yapan firmada büyük önem taşıyor. Ürettiği ya da sattığı ürünün arkasında duran firmalar ile alışveriş yapmak size güven verecektir.

Son olarak bunların hepsini uygulayıp artık nevresim takımı model seçme aşamasına geldi ise artık buradan sonrası kullanıcı zevkine kalmıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.