" />
sadsad x
asdasd

Yastık Modelleri

Sıralama seçin
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

Yastık

Yastık Modelleri

Yastık, uyku kalitesi konusunda en önemli tekstil ürünlerinin başında geliyor. Yastık modeli ve tipi doğru seçilmediği takdirde uyku kalitenizdeki düşüşe bağlı olarak gündelik hayatınızda kendinizi bitkin hissedebilir, ortopedik sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Sağlığınız ve hayat kalitenizin yükselmesi için kaliteli kendinize uygun yastık modelleri seçmeniz önemlidir.

Üretildiği malzemeye ve kullanım amacına göre çok sayıda yastık çeşidi vardır. Uyku alışkanlığı, boyun sorunları gibi etkenler göre kişiye uygun yastık tanımı da değişiklik göstermektedir.

Bella Maison’da kişisel tercihlerinize uygun %100 Türk malı birçok yastık modeli bulunmaktadır. Healtyneck yastık, özel körük tasarımı sayesinde boynu destekleyerek boyun ağrılarını azaltmaya yardımcı olan, boncuk elyaf dolgulu bir yastıktır. İki tarafı farklı sertliktedir; yan ve sırt üstü yatış için idealdir. Kaz tüyü yastık, dış kumaşı %100 pamuktan, dış ve iç dolgusu %100 kaz tüyünden üretilmiş bir modeldir. Ağırlığı 1150 gram olan yastığın biyesi pudra rengidir. Yün yastığın dış kumaşı %100 pamuk, iç dolgusu ise %50 yün, %50 boncuk elyaf içeriklidir. Ağırlığı 800 gram olan yün yastığın rengi krem, biyesi ise kahverengi çizgilidir. Pamuk yastığın dış kumaşı %100 pamuk saten, iç dolgusu ise %70 pamuk, %30 elyaftan oluşmaktadır. Ağırlığı 1000 gram olan pamuklu yastık krem rengidir ve biyesi kahverengi çizgilidir. Microball yastık %100 microfiber kumaşla kaplıdır ve iç dolgusunda 650 gr boncuk elyaf bulunmaktadır. Bambu yastık ise dış kumaşı %25 bambu %75 microfiber, iç dolgusu %30 Bambu %70 micro elyaftan üretilmektedir. Ağırlığı 900 gram, biyesi yeşil çizgilidir. Tüm yastık modelleri 50x70 ölçülerindedir.

Kaz Tüyü Yastık ile Pamuklu Yastık Arasında Ne Gibi Farklılıklar Vardır?

Kaz tüyü, kimyasal içermediği ve insan sağlığına zararlı olmadığı gibi son derece rahat bir dolgu maddesidir. En sık kullanıldığı üretim alanlarından biri de yastıktır. Yumuşak yastık tercihinde akla gelen ilk seçeneklerden biridir. Pamuk yastıklar ise yün yastıklara göre daha yumuşak olmakla birlikte sert yastıklar sınıfında yer alır. %100 pamuk içerikli oldukları için sağlık yönünden herhangi bir olumsuzluğa yol açmazlar.

Rahat Bir Uyku İçin Yastık Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yastık seçiminden önce, ne tür bir yastıkla daha rahat uyuduğunuza karar vermeli, yastığın kalınlığına dikkat etmelisiniz. Alışık olduğunuz kalınlığın dışında yastık kullanmanız boyun ağrılarına yol açabilir. Hijyen de dikkat edilmesi gereken detaylardan biridir. Anti bakteriyel ve antialerjik yastıklar seçmek sağlığınızı korumaya yardımcı olur.

Uyurken yan dönüyorsanız sert ve yüksek, sırt üstü yatıyorsanız alçak yastıklar tercih edebilirsiniz. Yastıklarınızda kullandığınız kılıflar da uyku kalitesi açısından önemlidir. Bella Maison ürün gamında yer alan düz yastık kılıfı ile volanlı yastık kılıfları, %100 doğal malzemeden imal edildiği, ayrıca hava geçirgenliği sağlayan dokuya sahip olduğu için sağlığınızı koruduğu gibi yastıklarınızın daha uzun ömürlü olmalarını da sağlar.

Reflüsü Olanlar Nasıl Yastık Almalı?

Birçok tıbbi araştırmaya göre, sol tarafa dönerek yatmak reflü semptomlarını azalmaya yardımcı olur. Bu pozisyonda yatarken dikkat edilmesi gereken en önemli detay, boyun ağrısına yol açmayacak tipte bir yastık kullanmaktır. Healtyneck ya da yün yastık gibi sert modelleri tercih ederek bu sorunun önüne geçebilir, reflü kaynaklı rahatsızlıkları azaltabilirsiniz.

Yastık Fiyatları

Yastık fiyatları, ürünün üretildiği malzemeye, yastığın kalınlığına ve dış yüzeyin kaplamasına göre değişiklik gösterir. Uyku alışkanlığınıza uygun yastık modelleri için uygun oranlı indirimleri ve kampanya dönemlerini takip edebilir, hemen sepete ekle seçeneğiyle alışveriş deneyiminizi hızlandırabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.