sadsad x
asdasd

Yemek Takımı Modelleri ve Fiyatları

Sıralama seçin
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Yemek Takımları

 

Yemek Takımı Modelleri

Neşeli, keyifli ve yerine göre kalabalık sofraların olmazsa olmazı yemek takımları, çeyizlerin de en önemli parçalarından biri. Gerek günlük yemek takımı, gerekse çeyizlik yemek takımı modelleri ile masalarınızda oluşturacağınız şık kombinasyonlar, sofra başında geçirdiğiniz zamana keyif katan unsurların başında geliyor.

Yemek Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yemek takımı modelleri arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; genel ihtiyacı ne kadar karşıladığıdır. Aile ne kadar kalabalıksa, kullanılması gereken parça sayısı o kadar artacaktır. 6 kişilik yemek takımı modelleri genellikle 24-30 parçadır. 8 kişilik yemek takımı modelleri yaklaşık 32-40, 12 kişilik yemek takımı modelleri ise 48-60 parçadan oluşur.

Yemek takımı seçerken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer önemli detay ise, kullanıldığı ortamdaki diğer objelerle dekoratif uyumudur. Sivri köşeli, keskin kenarlı ve dik kesimli mobilyalara sahipseniz, kare kesim  tabaklardan oluşan yemek takımları sofranıza daha şık bir görünüm katar. Oval ve yumuşak hatların hâkim olduğu yemek takımı modelleri ise yumuşak hatlı odalarda uyumu yakalamanıza yardımcı olur.

Porselen Yemek Takımı

Porselen sofra ürünleri kullanırken özellikle dikkat edilmesi gereken bazı detaylar var. Bu detaylara ne kadar dikkat ederseniz porselenlerinizin ömrü o kadar uzun olacaktır. Peki, hem sağlıklı hem de estetik bir ürün olan porselenden imal edilen yemek takımlarını nasıl daha uzun süreli kullanabilirsiniz?

Porselen, fırınların ısıtıcı bölümünde veya mikrodalga fırınlarda güvenle kullanılabilir. Ancak ateşle doğrudan temas, porselende şok etkisi yaratarak kırılmasına sebebiyet verir. Porselen ürünleri derin dondurucuda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak dondurucudan çıkardığınız porseleni hemen fırına koyarsanız, ani ısı değişikliği porselenin kırılmasına sebep olur. Soğuk haldeki porselen ancak oda sıcaklığına ulaştıktan sonra ısıyla temas ettirilmelidir.

Porselen yemek takımlarını yıkarken kullandığınız suyun kireçli olmamasına dikkat etmelisiniz. Kireçli su, zamanla tabaklarınızın üzerinde beyaz lekelere neden olabilir. Bu gibi bir sorunla karşılaşırsanız, lekeleri yok etmek için sirke kullanabilirsiniz.

Çatal, kaşık ve bıçak takımı da zaman içinde porselen yüzeylerde iz bırakabilir. Bu gibi bir durumla karşılaşırsanız, aşındırıcı etkisi olmayan özel formüllü temizleyiciler kullanarak sorunu çözebilirsiniz.

Çeyizlik Yemek Takımı Önerileri

Yemek takımı modelleri, evlilik hazırlığında olan kadınların üzerinde en çok durduğu çeyiz kalemlerinden biri aynı zamanda. Birbirinden farklı yüzlerce renk, desen ve model seçeneği arasından bir tanesinde karar kılmak kolay değil. Bella Maison, Mix & Match (Karıştır ve Eşleştir) seçeneğiyle bu konuda müşterilerine özel bir kolaylık sağlıyor. Birbiriyle uyumlu sofra grubu serilerimizin istediğiniz parçalarını birleştirerek kendi özel setinizi oluşturabilirsiniz. Örneğin yeşil ağırlıklı bir setin tabaklarıyla pembe tonda kâseleri birleştirebilir, bardak ve kadehler yardımıyla son derece canlı bir sofra dizayn edebilirsiniz. Bu eşleştirme için kalabalık bir ürün grubu almak zorunda değilsiniz. 24 parça yemek takımı oluştururken bile birbirinden farklı ürünleri uyumlu biçimde bir araya getirerek özel bir takım yaratabilirsiniz.

Yemek Takımı Fiyatları

Sofra grubu ürünlerini araştırırken, fiyatların seçeceğiniz ürünün kalitesi ve kullanılan malzemenin türüne göre değişiklik gösterdiğini göz önünde bulundurmalısınız. Malzemesinden tasarımına, renginden ürün çeşitliliğine kadar geniş bir yelpazeye yayılan yemek takımı kategorisinde hemen her bütçeye göre ürünler bulunabiliyor. Hayalinizdeki tasarımları yapmaya, özgün dekoratif fikirleri ortaya çıkarmaya yardımcı olan Bella Maison sofra grubundaki ürünlere, hemen sepete ekleyin seçeneği ve kampanya dönemlerinde sunulan yüksek indirim oranı ile birlikte uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.